ŽUTA PODMORNICA POKORILA KATALONIJU: Sosijedad napada Ligu šampiona, ali pita se i Sevilja!
VIljareal pobedio Espanjol, Foto: EPA

LA LIGA, 9. kolo

Alaves dobio Seltu

Viljareal je savladao ekipu Espanjola u Kataloniji minimalnim rezultatom.

Junak meča bio je napadač Karl Toko Ekambi, koji je meč rešio u prvom poluvremnu. Kamerunac je pokazao kakav njuh ima za gol u 17. minutu, kada se našao na pravom mestu i matirao Lopeza.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas na svom terenu Betis sa 3:1, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

Betis je poveo golom Lorena u 12. minutu, a domaći su izjednačili autogolom Havija Garsije u 22. minutu. Vilijan Žoze doneo je vođstvo Sosijedadu golom u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Portu u 58. posle šmekerske asistencije Ojarzabala.

Sosijedad je prekinuo niz od dva poraza i posle pete prvenstvene pobede popeo se na četvrto mesto na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i petoplasirani Atletiko Madrid. Barselona na prvom mestu ima 19, Real Madrid 18, a Granada 17 bodova.

Betis je pretrpeo četvrti poraz i zauzima 18. mesto na tabeli sa devet bodova.

U prvom meču dana Alaves pobedili su na svom terenu Seltu sa 2:0, u utakmici devetog kola španskog prvenstva.

Alaves je poveo u 50. minutu golom Lisandra Magaljana, a konačan rezultat postavio je Lukas Peres u 82. minutu.

Alaves ima tri pobede i sa 11 bodova zauzima 13. mesto. Klub iz Viga pretrpeo je četvrti poraz u ligi i 18. je na tabeli sa devet bodova.

U poslednjem meču dana, Sevilja je slavila nad Levanteom sa 1:0 (0:0) dramatičnim pogotkom Luka de Jonga glavom u 86. minutu, posle dugog i mukotrpnog probijanja bunkera ispred gola gostiju.

Primera, 9 kolo

Petak Granada – Osasuna 1:0 (1:0) (Duarte 38) Subota

Eibar – Barselona 0:3 (0:1) (Grizman 13, Mesi 58, Suarez 66)

Atletiko Madrid – Valensija 1:1 (1:0) (Dijego Kosta 36 pen – Pareho 82)

Hetafe – Leganes 2:0 (0:0) (Anhel 64, 84)

Majorka – Real Madrid 1:0 (1:0) (Lago Žunior 7)

Nedelja

Alaves – Selta 2:0 (0:0) (Magalan 50, Perez 82)

Sosijedad – Betis 3:1 (2:1) (Garsija ag 22, Vilijan Hose 36, Portu 58 – Loren 12)

Espanjol - Viljareal 0:1 (0:1) (Ekambi 17)

Bilbao – Valjadolid 1:1 (1:0) (Vilijams 33 - Injaki Martinez ag. 71)

Sevilja – Levante 1:0 (0:0) (De Jong 86)