LUDNICA U KVALIFIKACIJAMA: Hrvati zgazili Mađare, Makedonci blizu EURO-a, Holanđani se jedva spasili!
Luka Modrižć, Foto: AP/Darko Bandić

kvalifikacije za euro

Spomenućemo i da je Belgija raznela San Marino sa 9:0

Reprezentacija Hrvatske savladala je Mađarsku na svom terenu rezultatom 3:0 u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci u ovoj rutinskoj pobedi bili su Luka Modrić u petom, Bruno Petković u 24. i 42. minutu.

Hrvati su se tako osvetili Mašarima za poraz u Budimpešti i napravili važan korak ka osvajanju jednog od dva mesta u grupi E.

Bitnu pobedu ostvarili su i Holanđani ko su savladali Severnu Irsku sa 3:1 na svom terenu i tako se izjednačili sa njom i Nemcima na čelu tabele.

Gosti su poveli i šokirali Lale u 75. minutu, ali izabranici Ronalda Kumana shvatili su da je vrag odnei šalu i upalili mašinu.

Memfis Depaj je pogašao u 80. i 94. minutu, a pored njega se uposao i Luk de Jong koji je svojoj selekciji doneo prednost u 91. minutu.

Severna Makedonij je ostvarila ogromnu pobedu protiv Slovenije sa 2:1 (0:0). Kažemo ogromnu, pošto su sada naše južne komšije došle u situaciju da se u poslednja tri kola gotovo ravnopravno bore sa Poljskom i Austrijom za jedno od prva dva mesta.

Meč u Skoplju je rešio Elmas sa dva gola, u 50. i 68. minutu. Slovenci su preko Iličića stigli samo do počasnog pogotka u nadoknadi vremena, i to sa bele tačke.

Spomenućemo i da je Belgija raznela San Marino sa 9:0.

KVALIFIKACIJE ZA EP

Grupa C

Belorusija – Estonija 0:0 Holandija – Severna Irska 3:1 (0:0) (Depaj 81, 90+4, De Jong 90+2 – Magenis 76)

Grupa E

Hrvatska – Mađarska 3:0 (3:0) (Modrić 5, Petković 24, 42) Slovačka – Vels 1:1 (0:1) (Kucka 53 – Mur 25)

Grupa G

Austrija – Izrael 2:1 (1:1) (Lazaro 41, Hintereger 56, Sabicer 88 – Zahavi 34) Letonija – Poljska 0:2 (0:2) (Levandovski 9, 13, Grosicki 76) Severna Makedonija – Slovenija 2:1 (0:0) (Elmas 50, 68 – Iličić 90+5 (pen))

Grupa I

Kazahstan – Kipar 1:2 (1:0) (Jerlanov 34 – Sotiriu 73, Joanu 84) Belgija – San Marino 8:0 (6:0) (Lukaku 28, 41, Čadli 31, Broli 35 (a.g.), Aldervereld 43, Tilemans 45+1, Benteke 79, Feršeren 85 (pen), Kastinje 90) Rusija – Škotska 3:0 (0:0) (Dzjuba 57, 70, Oždoev 60, Golovin 84)