IGUAIN ZA ČELO TABELE I PRVI PORAZ KONTEA: Juveu veliki derbi Italije, Miha se vratio, a Bleki pogodio za ekstazu!
Siniša Mihajlović, Foto: AP/ Luca Bruno

serija a, 7. kolo

Fenomenalan gol Srbina

Fudbaleri Juventusa su pobedili na Đuzepe Meaci Inter u velikom derbiju Italije - 2:1.

Bjankoneri su tako pobegli Interu na vrhu tabele i naneli prvi poraz Konteovom Interu u Serije A. Gledali smo veoma dramatičan i kvalitetan meč, a junak Juveove pobede je Gonzalo Iguain, koji je postigao pobedonosni pogodak u 80. minutu meča.

Povela je Stara dama golom Dibale, ali su Nerazuri nakon 15 minuta odgovorili. Siguran izvođač penala bio je Lautaro Martinez.

Sari je u drugom poluvremenu u igru ubacio Iguaina, a ovaj mu se na najbolji mogući način odužio. Argentinac je iskorstio dodavanje Bentakura i tako doneo pobedu Juventusu.

A u Firenci - ekstaza!

Nikola Milenković nastavlja sa sjajnim partijama u dresu Viole, a ovog puta njegova žrtva bio je Udineze.

Ljubičasti su slavili sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je upravo Bleki.

Kakva je samo radost nastala!

Što se tiče ostalih mečeva, Roma i Kaljari odigrali su nerešeno sa 1:1, dok su Bolonja i Lacio remizirali 2:2 u sedmom kolu italijanske Serije A.

Roma se pred svojim navijačima prilično mučila protiv Kaljarija, stigla do preokreta u 90. minutu, ali je gol za trijumf poništen zbog faula Nikole Kalinića nad Lukom Ćepitelijem.

Kaljari je vodio od 26. minuta golom Žoaa Pedra iz jedanaesterca, da bi Roma izjednačila u 31. autogolom Luke Ćepitelija.

Preokret Rome viđen je u 90. minutu, ali je posle nekoliko minuta pregledanja VAR snimka pogodak Kalinića poništen.

Roma je peta sa 12 bodova, dok je Kaljari sedmi sa 11. Bolonja je predvođena Sinišom Mihajlovićem sa klupe igrala pred svojim navijačima nerešeno 2:2 protiv Lacija. Srpski stručnjak je imao toplu dobrodošlicu, a više o tome pročitajte ovde.

Domaćin je dvaputa imao prednost, ali je Lacio oba puta uspeo da se vrati. Vodeći gol za Bolonju postigao je Ladislav Krejči u 21. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Ćiro Imobile doneo izjednačenje.

Novu prednost timu Siniše Mihajlovića doneo je Rodrigo Palasio u 31. minutu, ali je Imboile u 39. postavio konačnih 2:2. Atalanta je pred svojim navijačima pobedila Leće sa 3:1.

Fudbaleri Napolija su nastavili sa lošom partijama. Nebesko plavi nisu uspeli da pobede ni na gostovanju u Torinu. Bilo je 0:0.