MADRIDSKA TRKA ZA VRH PRIMERE: Atletiko slavio, Real sa Jovićem od prvog minuta ispratio!
Slavlje fudbalera Atletika, Foto: Reuters

primera, 6. kolo

Ludnica na meču Hetafea i Valensije

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras na gostujućem terenu Majorku sa 2:0, u utakmici šestog kola španskog prvenstva i popeli se na prvo mesto na tabeli, koje im je na kraju dana preoteo Real trijumfom od 1:0 nad Osasunom.

Atletiko je poveo u 26. minutu golom Dijega Koste, a pobedu je obezbedio Žoao Feliks u 64. minutu.

Gosti su utakmicu završili sa desetoricom, pošto je Alvaro Morata dobio drugi žuti karton u 77. minutu.

Atletiko je prvi na tabeli sa 13 bodova, dok je Majorka pretrpela četvrti poraz i sa četiri boda zauzima 17. mesto na tabeli.

Atletik Bilbao je kao gost odigrao nerešeno 1:1 protiv Leganesa.

Atletik je poveo u 59. minutu golom Raula Garsije iz penala, a dva minuta kasnije izjednačio je Oskar.

Klub iz Bilbaa odigrao je treći put nerešeno u prvenstvu i drugi je na tabeli sa 12 bodova.

Leganes je posle četiri poraza na startu prvenstva drugi put uzastopno odigrao nerešeno i poslednji je na tabeli sa dva boda.

U trećem meču dana Hetafe i Valensija su odigrali veoma zanimljiv meč koji je završen rezultatom 3:3.

U poslednjem meču dana Real Madrid je golovima Vinisijusa Žuniora u 36. minutu i Rodriga u 73. slavio nad Osasunom i preuzeo prvo mesto od gradskog rivala Atletika. Konačan rezultat bio je 2:0.

Primera, 6. kolo:

Utorak

Valjadolid – Granada 1:1 (1:1) (Plano 12 – Fernandez 42)

Betis – Levante 3:1 (1:1) (Loren 45+3, 48, Iglesijas 67 – Ernani 7)

Barselona – Viljareal 2:1 (2:1) (Grizman 6, Artur 15 – Kazorla 44)

Sreda

Leganes – Atletik Bilbao 1:1 (0:0) (Oskar 61 – Garsija 59 penal)

Majorka – Atletiko Madrid 0:2 (0:1) (Kosta 26, Feliks 64)

Valensija – Hetafe 3:3 (3:1) (Gomez 30, 34, Li Kangin 39 – Mata 1, Džejson 66, Anhel 69)

Real M. – Osasuna 1:0 (1:0) (Vinisijus 36, Rodrigo 73)