VUČICA SMAZALA BOLONJU: Lepotica Kolarova i crveni karton! Raspucani Napolitanci!
Edin Džeko, Foto: AP/Giorgio Benvenuti

SERIJA A, 4. KOLO

Objavljeno: 21:07h

Fudbalerima Bolonje nije pomogao motivacioni govor trenera Siniše Mihajlovića pre duela sa Romom.

Bolonjska ekipa je izgubila od Vučice sa 2:1 na domaćem terenu iako su gosti imali igrača manje.

Povela je Roma prelepim golom Aleksandra Kolarova u 49. minutu, a golman Bolonje nije mogao ništa da učini da spreči vodeći pogodak Vučice. Nije radost Rimljana dugo trajala pošto je kapiten reprezentacije Srbije samo četiri minuta kasnije sve upropastio pošto je faulirao Sorijana i tako omogućio penal Bolonji koji je iskoristio Nikola Sansone za izjednačenje.

Roma je ostala sa deset igrača pošto je Manćini u 85. minutu dobio crveni karton, a pobedu rimskom timu doneo je Edin Džeko u četvrtom minutu nadoknade.

Napoli je na gostovanju očitao fudbalsku lekciju Lećeu. Napolitanci su slavili sa 4:1. Strelci su bili Ljorente u 28. i 82. minutu, Insinje u 40. sa penala i Ruiz u 52. minutu, a počasni pogodak za Leće postigao je Mankosu sa penala u 61. minutu.

Serija A, 4. kolo:

Petak

Kaljari – Đenova 3:1 (0:0) (Simeone 46, Zapata 84, Pedro 87 – Kuame 83)

Subota

Udineze - Breša 0:1 (0:0) (Romulo 56)

Juventus – Verona 2:1 (1:1) (Remzi 31, Ronaldo 49. penal – Veloso 21, ck. Kumbula 90+4)

Milan - Inter 2:0 (0:0) (Brozović 49, Lukaku 78)

Nedelja

Sasuolo - SPAL 3:0 (2:0) (Kaputo 26, 45+2, Dankan 47)

Bolonja - Roma 1:2 (0:0) (Sansone 54p - Kolarov 49, Džeko 90+4)

Leće - Napoli 1:4 (0:2) (Mankosu 61p - Ljorente 28, 82, Insinje 40p, Ruiz 52)

Sampdorija - Torino 1:0 (0:0) (Gabijadini 56)

Atalanta - Fiorentina 2:2 (0:1) (Iličić 84, Kastanje 90+5 - Kijeza 24, Riberi 66)