PRŠTALO NA DERBIJU ČELSIJA I LIVERPULA: Preokret Arsenala sa igračem manje! Čekićari razbili Junajted!
Prelep gol Ngola Kante dao je nadu Čelsiju, ali su slavili Redsi u derbiju kola, Foto: AP/Frank Augstein

PREMIJER LIGA, 6. KOLO

Čelsi se probudio u nastavku

Prštalo je na derbiju Čelsija i Liverpula na "Stamford bridžu".

Redsi sigurno gaze ka tituli u engleskom šampionatu i protiv Plavaca su zabeležili šesti trijumf ove sezone. Glave je Čelsiju došao princ Egipta Mohamed Salah.

Egipćanin je izveo slobodan udarac, uputio centaršut ka Aleksanderu Arnoldu koji je loptu zakucao u mrežu. Izjednačio je Čelsi, ali je pogodak poništen posle VAR intervencije, jer je Mount bio u ofsajdu. Potom je usledio novi gol Liveprula. Centrirao je Robertson, a Firmino duplirao prednost. Otišli su Redsi na odmor sa vođstvom.

Čelsi se probudio u nastavku, a nadu Plavcima doneo je Ngolo Kante koji je "ubio pauka" u gornjem desnom uglu Liverpulovog gola. Do kraja utakmice, domaći su pokušavali da izvuku bod, ali su bodovi otišli u Liverpul.

Arsenal je na "Emirejtsu" uspeo da izbegne bruku i da savlada Aston Vilu iako je već u prvom poluvremenu ostao sa igračem manje.

Nije dobro krenulo po Tobdžije pošto je Mekgin doveo goste u vođstvo veću 20. minutu. U 41. minutu, Maitland - Nils je dobio crveni karton i to je bilo sve u prvom poluvremenu.

U nastavku je dosuđen penal za Arsenal koji je u 59. minutu iskoristio Pepe, a samo minut kasnije gosti su ponovo poveli preko Veslija. Novo izjednačenje bilo je delo Čembersa u 81. minutu, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Pjer Emerik Obamejang.

Mančester junajted doživeo je novo poniženje u Premijer ligi.

Vest Hem je rešio da nastavi pohod ka evrokupovima i to je uspešno uradio pobedom nad izabranicima Ole Gunara Solskjera od 2:0 iako je lako moglo da bude i više golova u De Heinoj mreži.

Vodeći pogodak pao je u poslednjem minutu prvog poluvremena posle sjajne akcije domaćina. Kombinovali su Nobla i Felipea Andersona, a Brazilac je sjajno uposlio Jarmolenka koji je postigao drugi gol u sezoni za svoj tim. Pokušavao je Mančester da se vrati, ali nije uspevao. Vest Hem je imao kontrolu nad mečom, a konačan rezultat postavio je Kresvel fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca u 84. minutu. Srpski reprezentativac Nemanja Matić igrao je do 71. minuta kada ga je zamenio Brazilac Fred.

Premijer liga, 6. kolo

Petak

Sautempton – Bornmut 1:3 (0:2) (Vord-Praus 53. penal – Ake 10, H. Vilson 36, K. Vilson 90+5)

Subota

Lester – Totenhem 2:1 (0:1) (Pereira 69, Medison 86 – Kejn 29)

Barnli – Norič 2:0 (2:0) (Vud 10, 14)

Everton – Šefild junajted 0:2 (0:1) (Mina 40ag, Muset 79)

Mančester siti – Votford 8:0 (5:0) (D. Silva 1, Aguero 7p, Mahrez 12, B. Silva 15, 49, 60; Otamendi 18, De Brujne 85)

Njukasl – Brajton 0:0

Nedelja

Kristal palas – Vulverhempton 1:1 (0:0) (Dendoker 46ag - Jota 90+5)

Vest Hem – Mančester junajted 2:0 (1:0) (Jarmolenko 44, Kresvel 84)

Arsenal – Aston Vila 3:2 (0:1) (Pepe 59p, Čembers 81, Obamejang 84 - Mekgin 20, Vesli 60)

Čelsi – Liverpul 1:2 (0:2) (Kante 71 - Aleksander Arnold 14, Firmino 30)