REAL ZASEO NA ČELO PRIMERE: Majorka se koprcala, ali dolijala! Valensija se obrukala, a njeni navijači divljali!
Detalj sa meča Hetafea i Majorke, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

PRIMERA, 5. KOLO

Samo sedam minuta je trebalo Budimiru da donese Majorki dva gola i neizvesnost u utakmicu koja je trajala do 84. minuta

Objavljeno: 23:39h

Hetafe, za koji nastupa srpski fudbaler Nemanja Maksimović, je tek u petom kolu Primere zabeležio prvi trijumf.

Žrtva je bio povratnik u elitu Majorka, a domaći tim je pobedio sa 4:2. Odmah na početku meča, sreća je pogledala Hetafe pošto je posle kornera Baba Idrizu postigao autogol već u sedmom minutu. Domaći su do odlaska na odmor povežali vođstvo. Sa penala je bio precizan Molina.

Nije bilo nikakvih uzbuđenja do 62. minuta. Prvo je Đejson uputio lukav šut, a Reina vrhovima prstiju skrenuo loptu do stative od koje se odbila u korner. Usledila je duga akcija posle kornera na kraju koje je lopta došla do Nijoma koji je iskoristio užasnu odbranu Majorke i zakucao loptu pod prečku.

Međutim, samo sedam minuta je trebalo Budimiru da donese Majorki dva gola i neizvesnost u utakmicu koja je trajala do 84. minuta kada je Anhel postavio konačan rezultat.

Valensija je ugostila Leganes na "Mestaji", a duel je okončan podelom bodova. Poveli su Slepi miševi sa penala, a strelac je bio Dani Pareho u 21. minutu. Leganes je izjednačio 14 minuta kasnije preko Oskara.

Pre utakmice su se navijači Valensije okupili ispred "Mestalje" kako bi protestovali protiv vlasnika kluba Pitera Lima. On je nedavno odlučio da otpusti trenera Marselina koji je u klupske vitrine doneo trofej Kupa kralja i izborio plasman u Ligu šampiona. Vlasnik kluba je otpustio Marselina zbog neslaganja oko transfer politike kluba.

Ekipa Real Madrida je slavila po treći put ove sezone u Primeri, ovoga puta na veoma teškom gostovanju u Sevilji gde su pobedili domaćina rezutatom 0:1 (0:0).

Igrao se 64. minut kada je Karvahal stigao loptu, centrirao pravo na glavu Benzemi koji je odličnim udarcem savladao Vačlika za pobedu "Galaktikosa".

Sevilja bez ozbiljnijih napada, poništen im je jedan gol pred kraj utakmice kadaje Ćićarito ugurao loptu iza leđa golmana Kurtoe, ali je tada zasluženo pokazan ofsajd.

Luka Jović i Nemanja Gudelj danas nisu izlazili na teren, gledali su ovaj meč sa klupa svojih timova.

Primera, 5. kolo:

Petak:

Osasuna – Betis 0:0 (0:0)

Subota:

Viljareal – Valjadolid 2:0 (0:0) (Kazorla 77p, Ontiveros 89)

Levante – Eibar 0:0

Atletiko Madrid – Selta 0:0

Granada – Barselona 2:0 (1:0) (Aziz 2, Vadiljo 65)

Nedelja:

Hetafe – Majorka 4:2 (2:0) (Baba 7ag, Molina 33p, Nijom 63, Anhel 84 - Budimir 70, 77)

Espanjol – Real Sosijedad 1:3 (0:2) (Zaldua 71ag - Vilijam Hoze 18, 34, Isak 75)

Valensija – Leganes 1:1 (1:1) (Pareho 21p - Oskar 35)

Atletik Bilbao – Alaves 2:0 (1:0) (Garsija 38p, Munian 72)