INTER I NAPOLI ISKORISTILI JUVEOV KIKS! Nerazuri su prvi u Italiji, Milenković spakovao Kristijana Ronalda!
Kvadrado i Kjeza u duelu, Foto: AP

Serija a, 3. kolo

Crno-beli u crveno-belim dresovima nisu uspeli da upišu i treću pobedu, da li će Inter to da iskoristi?

U trećem kolu Serije A Fiorentina je na domaćem terenu odigrala nerešeno sa Juventosom (0:0). Domaća ekipa je tako osvojila prvi bod u italijanskom šampionatu. Posle dva poraza uspela je da spreči Juventus da joj nanese i treći u nizu

Iako je remi sa šampionom Italije sasvim zadovoljavajući rezultat, "ljubičasti" su imali nekoliko šansi za trijumf. Bili su ofanzivniji od Stare dame, ali prilike nisu urodile plodom.

Srpski reprezentativac u dresu Fiorentine Nikola Milenković na terenu je proveo svih 90 minuta i odlično je sačuvao Kristijana Ronalda.

U drugom meču dana, Napoli je sa 2:0 nad Sampdorijom.

Golove je postigao Dris Mertens u 13. i 67. minutu, a na taj način Napolitanci su se primakli Juveu na samo jedan bod zaostatka, uprkos kiksu u prošlom kolu i porazu upravo od tog tima.

U trećem meču dana, Inter je sa 1:0 slavio nad Udinezeom i tako zaseo na prvo mesto na tabeli.

Jedini pogodak postigao je Sensi u 44. minutu, a gost iz Udina imao je igrača manje od 35. minuta, kada je De Paul dobio direktan crveni karton,.