Kagava pokazao čaroliju: Trener Dortmunda žrtvovao titulu zbog utakmice sa Liverpulom! (VIDEO)

Bundesliga, 29. kolo

Fantastično drugo poluvreme obeležio Šinđi Kagava majstorskim pogotkom. Trener Tuhel se kockao, pa na teren izveo kombinovani sastav

Od derbija Rura između Šalkea i Borusije Dortmund uvek se očekuje atraktivan i efikasan fudbal, a tako je bilo i ovog puta. Dva rivala su podelila bodove rezultatom 2:2, pa je tako minhenski Bajern došao još bliže trofeju Bundeslige jer ima sedam bodova prednosti pet kola do kraja prvenstva. Ovaj meč je obeležila odluka trenera gostiju Tomasa Tuhela da na teren izvede kombinovani sastav bez najvećih zvezda tima poput Obamejanga, Rojsa, Gundogana i Mkitarijana. Njihov izostanak se osetio na terenu pa je Borusija u prvom poluvremenu uspela da stvori tek jednu šansu, a Šalke je bio tek za nijansu opasniji. U nastavku je viđeno mnogo više uzbuđenja. Najlepši momenat na meču se desio u 49. minutu kada je Šinđi Kagava postigao jedan od najlepših ovosezonskih golova u Bundesligi, predivnim i savršenim lobom. Sreća gostiju nije predugo trajala jer je dva minuta kasnije izjednačio Sane. "Milioneri" ponovo stižu prednost preko Gintera u 56. minutu posle 14. asistencije Henrika Mkitarijana u ovom prvenstvu. Desetak minuta kasnije Huntelar je bio precizan sa 11. metara i postavio kanačan rezultat - 2:2. BUNDESLIGA - 29. KOLO: Petak: Herta - Hanover 2:2 (Ibišević 3, Kalu 72 - Sobih 18, Šmidebah 58) Subota: Hamburger – Darmštat 1:2 (Holtbi 90+1 - Sulu 38, Gondorf 54) Štutgart - Bajern Minhen 1:3 (Didavi 63 - Nidermajer 31 a.g, Alaba 52, Daglas Kosta 89) Verder – Augzburg 1:2 (Griliš 43 - Finbogason 53, Hong 87) Ajtraht – Hofenhajm 0:2 (Amiri 62, Ut 90) Ingolštat – Menhengladbah 1:0 (Hartman 88) Volfzburg – Majnc 1:1 (Širle 52 - Samperio 66) Nedelja: Šalke – Dortmund 2:2 (Sane 52, Huntelar 66.pen - Kagava 49, Ginter 56) Keln - Leverkuzen 0:2 (Brant 39, Ćićarito 44)