JOVIĆEVA ZAMENA ODMAH TRESE MREŽE: Joveljić i Kostić starteri u pobedi Ajntrahta! Goleada u Bremenu!
Detalj sa meča Ajntrahta i Dizeldorfa, Foto: Printscreen/Youtube

BUNDESLIGA, 3. KOLO

Debitanski gol je postigao Bas Dost, a ekipa iz Frankfurta je pobedila Dizeldorf sa 2:1

Objavljeno: 20:59h

Kidao je živce Ajntraht svojim navijačima, ali je na kraju frankfurtski tim slavio.

Debitanski gol je postigao Bas Dost, a ekipa iz Frankfurta je pobedila Dizeldorf sa 2:1. U startnoj postavi su bili Dejan Joveljić (zamenjen na poluvremenu) i Filip Kostić (odigrao je ceo meč) dok je Mijat Gaćinović u igru ušao u 65. minutu.

Gosti su poveli preko Heningsa u 36. minutu. U drugom poluvremenu, umesto Joveljića, u igru je ušao Dost koji je iskoristio sjajnu asistenciju Pasijense u 57. minutu. Portugalac je u finišu meča postao junak Frankfurta pošto je dao pobedonosni gol za Ajntraht.

Sjajan fudbal je bio na severu Nemačke. Verder je slavio protiv Augzburga sa 3:2. To je bila prva pobeda tima iz Bremena u ovoj sezoni.

Poveo je Verder u šestom minutu preko Osaka, a isti igrač doneo je trijumf u 67. minutu kada je sjajnim volejom zakucao loptu u mrežu. Uspevao je Augzburg dva puta da izjednači preko Vargasa u 12. i 46. minutu, ali je na kraju slavio domaći tim.

Srpski fudbaler Miloš Veljković nije bio u timu Verdera pošto je polomio prst na nozi i još se ne zna kada će se vratiti na teren.

Bundesliga, 3. kolo

Petak

Lajpcig – Borusija Menhengladbah 1:3 (0:1) (Emblo 90+1 – Verner 37, 48, 90+4)

Subota

Bajer Leverkuzen – Hofenhajm 0:0

Bajern – Majnc 6:1 (2:1) (Pavar 36, Alaba 45, Perišić 54, Koman 64, Levandovski 78, Dejvis 81 – Betijus 6)

Frajburg – Keln 1:2 (1:0) (Čihoš 40. autogol – Modest 52, Škiri 90+1)

Šalke – Herta 3:0 (1:0) (Štark 38. autogol, Rekik 48. autogol, Keni 85)

Volfsburg – Paderborn 1:1 (0:1) (Brekalo 56 – Oliveira-Souza 12)

Union Berlin – Borusija Dortmund 3:1 (1:1) (Balter 22, 50 Anderson 75 – Alkaser 25)

Nedelja

Verder – Augsburg 3:2 (2:1) (Osako 6, 67, Sardžent 21 – Vargas 12, 46, ck. Lihtštajner 34)

Ajntraht – Fortuna D. 2:1 (0:1) (Dost 57, Paijensija 86 – Henings 36)