ARSENALOV GOLMAN JE ŠUPALJ KAO ŠVAJCARSKI SIR: Šesti put poklanja gol rivalu! Rišarlison ukrotio Vukove!
Hari Kejn u duelu sa Granitom Džakom, Foto: EPA/Will Oliver

PREMIJER LIGA, 4. KOLO

Za početak meča na "Gudison parku" živi svaki pravi ljubitelj fudbala

Londonski derbi u kome su se sastali Arsenal i Totenhem, protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona, završen je bez pobednika.

Tobdžije i Pevci su odigrali nerešeno 2:2, a sve je počelo katastrofalnom greškom golmana Arsenala Bernda Lena kome je to šesti kiks od kako je obukao dres Tobdžija. U 10. minutu, on je morao da reaguje bolje. Umesto da uhvati loptu posle udarca Sona samo ju je odbio do Eriksena kome nije bilo teško da dovede Totenhem u vođstvo.

Bilo je napada tokom prvog poluvremena, a onda je Granit Džaka uklizao Sonu u šesnaestercu, a sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Siguran sa penala bio je Hari Kejn. Uspele su Tobdžije da se trgnu u nastavku. Prvo gol za Arsenal delo je Lakazeta u nadoknadi vremena.

Izjednačenje Arsenalu doneo je Obamejang koji je iskoristio pas Genduzija. Tobdžije su bili bolji rival tokom meča, kontrolisale meč i bile bliže pobedi, ali je na kraju derbi četvrtog kol Premijer lige završen bez pobednika.

Sjajan je bio meč Evertona i Vulverhemptona u četvrtom kolu Premijer lige.

Slavile su Karamele sa 3:2. Za početak meča na "Gudison parku" živi svaki pravi ljubitelj fudbala.

Već u petom minutu Rišarlison je iskoristio slučajnu asistenciju Keana nastalu posle greške beka i golmana Vukova. Nije se dugo čekalo na izjednačenje pošto je izjednačujući gol Vulverhemptona došao kao poklon odbrane Evertona. U 12. minutu Aleks Ivobi postavlja ponovo dovodi Everton u prednost.

Sa tri gola se otišlo na odmor. Mreže su mirovale sve do 75. minuta kada Himenez izjednačuje na 2:2. Konačan rezultat postavio je Rišarlison u 80. minutu koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Subota

Sautempton – Mančester junajted 1:1 (0:1) (Vestergard 58 – Džejms 10)

Čelsi – Šefild junajted 2:2 (2:0) (Ejbraham 19, 43 – Robinson 46, Zuma 89ag)

Kristal Palas – Aston Vila 1:0 (0:0) (Aju 73)

Lester – Bornmut 3:1 (2:1) (Vardi 12, 73, Tilemans 41 – Vilson 16)

Mančester siti – Brajton 4:0 (2:0) (De Brujne 2, Aguero 42, 55, B. Silva 79)

Njukasl – Votford 1:1 (1:1) (Šer 42 – Hjuz 2)

Vest Hem – Norič 2:0 (1:0) (Aler 25, Jarmolenko 56)

Barnli – Liverpul 0:3 (0:2) (Vud 33 ag, Mane 37, Firmino 80)

Nedelja

Everton – Vulverhempton 3:2 (2:1) (Rišarlison 5, 80, Ivobi 12 – Sais 9, Himenez 75, ck. Boli 90+5)

Arsenal – Totenhem 2:2 (1:2) (Lakazet 45+1, Obamejang 71 - Eriksen 10, Kejn 40p)