POZNATI SVI UČESNICI LIGE ŠAMPIONA: Tadić uveo Ajaks u elitu, a tu su još Slavija i Klub Briž!
Trofej Lige šampiona, Foto: AP

sve je poznato

Žreb je na programu u četvrtak od 18 časova

Ajaks, Slavija Prag i Klub Briž su poslednji učesnici Lige šampiona za ovu sezonu.

Posle 0:0 na Kipru Ajaks je poveo protiv APOEL-a u finišu prvog poluvremena preko Alvareza, da bi Tadić desetak minuta pre kraja duplirao prednost prošlosezonskog polufinaliste Lige šampiona.

Ova akcija je pokazala da će i ove sezone Ajaks biti među ekipama koje će igrati najlepši fudbal u Evropi, a Tadić je iskoristio asistenciju Huntelara ne ostavivši golmanu Kiprana nikakvu šansu u ovoj situaciji i postavio konačnih 2:0.

Češki šampion Slavija Prag je i u revanšu protiv Kluža bio siguran - 1:0

Opet mu je jedan gol bio dovoljan da potvrdi plasman među 32 najbolje ekipe na kontitnentu, a pogodak defanzivca Borila iz 66. minuta

Žilavi LASK se nisu lako predao iako im rezultat iz prvog meča nikako nije išao na ruku, ali je Klub Briž uspeo da pobedom od 2:1 uđe u eloitu.

Namučio se vicešampion Belgije dok je uspeo da dođe do drugog gola i otkloni svaku sumnju u dalji prolaz, a nagrada za trud stigla je u 89. minutu kada je Nigerijac Emanuel Dejvis pogodio za konačni trijumf Briža