FILIP STEVANOVIĆ JE PARTIZANOV MAĐIONIČAR: Crno-beli na pogon 16-godišnjaka srušili Rad!
Fudbaleri Partizana, Foto: Starsport©

LINGLONG SUPERLIGA SRBIJE, 5. KOLO

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:04h

Fudbaleri Partizana upisali su treću pobedu u prvenstvu, pošto su na svom stadionu savladali Rad sa 3:0 u okviru petog kola Linglong Superlige Srbije.

Trener crno-belih je prilično promešao karte i odmorio nosioce igre zbog umora, ali to se nije osetilo na tereneu, jer je Parni valjak rutinski slavio.

Posle prilično mirnog perioda na početku meča, Ožegović je šokirao goste u 26. minutu. Napadač crno-belih je iskoristio idealan centaršut Lutovca i snažnim trzajem glave spustio je loptu u mrežu Građevinara.

Mogao je Ožegović nakon toga da se ponovo upiše u strelce, ali se propisno obrukao.

Drugo poluvreme obeležio je supertalentovani Filip Stevanović, koji je ponovo pokazao da je budućnost srpskog fudbala, ali smemo da kažemo i evropskog.

16-godišnjak je u 64. minutu pustio fudbalsku magiju, promešao je kompletnu odbranu Rada i sjajnim udarcem matirao Markovića, da bi pred sam kraj utakmice postavio i konačan rezultat. Stevanović se našao na pravom mestu u kaznenom prostoru i rezantnim udarcem pocepao je mrežu Građevinara i tako postigao četvrti gol u prvenstvu ove sezone.

89' - GOOOL: Novi nalet Partizana, Lopta je na desetak metara od gola došla do Stevanovića, nije mu bilo teško da postigne gol za 3:0!

64' - GOOOOL: Čarolija Filipa Stevanovića!!! Supertalentovani igrač Partizana je promešao odbranu Građevinara i postigao prelep gol!

61' - PREČKA! Ognjen Ožegović je ponovo u centru pažnje. Napadač Partizana je pogodio okvir gola!

53' - Minijatura Filipa Stevanovića, krenuo je 16-godišnji igrač Partizana u akciju, predriblao je dvojicu igrača, uputio šut sa ivice kaznenog prostora, ali za melo preko prečke!

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme: Partizan - Rad 1:0

37' - Neverovatno šta je sada promašio Ožegović. Napadač Partizana dobio je idealnu loptu od Lutovca, ali Ožegović nije uspeo da pretvori u gol stopostotnu šansu crno-belih.

35' - Goran Smiljanić je dobio žuti karton zbog starta nad Brežančićem. Čini se da je sudija Miloš Đorđić preoštro pokazao kraton.

26' - GOOOL: Partizan iz prve šanse dolazi do prednsoti. Strelac je Ognjen Ožegović, koji je odlično iskorstio centaršut Lutovca.

20' - I dalje bez prave prilike na meču.

10' - Ovaj sastav Partizana nikada nije nastupao na nekoj zvaničnoj utakmici.

5' - Crno-beli imaju inicijativu na početku i pokušavaju da ugroze gol Markovića.

19:00 - Utakmica je počela.

18:55 - Na stadionu u Humskoj se čuje posmrtna muzika u čast nedavno preminulim legendama Partizana - Ivana Čurkovića i Fahrudina Jusufija.

18:35 - Evo i sastava oba tima.

PARTIZAN: Stojković – Pešukić, Vujačić, Pavlović, Brežančić – Šćekić, Zdjelar – Lutovac, Suma, Stevanović – Ožegović.

RAD: Marković - Smiljanić, Nikolić, Riznić, Bašanović - Šaka, Stjepanović - Jagodić, Kasalica, Tričković - Trifunović.