Dejan Lekić postiže gol, Foto: Starsport©

sećanja

Svi se sećamo ove legendarne utakmice i het-trika Dejana Lekića

Prosto je neverovatna činjenica da je od tog meča prošlo 11 godina...

Te 2009. godine, 6. avgusta Crvena zvezda je na Marakani ugostila Dinamo iz Tbilisija i ostvarila jednu od najveći pobeda u klupskoj istoriji.

Izabranici Vladimira Petrovića Pižona su uspeli da preokrenu deficit od 4 gola razlike i izbace Tbilsiji iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dinamo je iz prvog meča imao prednost od 2:0, a u trećem minutu utakmice, Dejan Lekić je dao autogol i tada su svi mislili da je gotovo.

Međutim, taj isti igrač, koji je kasnije prodat u špansku ligu, postigao je het-trik. Poslednji pogodak dao je u 88. minutu za 5:2 i tako postao junak Delija. Ostale pogotke dali su Slavko Perović i Kadu.