BENZEMA NE DA MESTO LUKI JOVIĆU: Het-trik Francuza u spektakularnom meču sa 8 golova za prvu pobedu Reala ovog leta
Karim Benzema je postigao het-trik u duelu protiv Fenerbahčea, Foto: EPA/Lukas Barthtuttas

AUDI KUP

Biće vrlo teško da se srpski napadač izbori za startnu postavu madridskog tima

Fudbaleri Real Madrida zabeležili su prvu pobedu na letnjim pripremama.

Oni su na Audi kupu u Minhenu osvojili treće mesto pobedom nad Fenerbahčeom u ludom meču. Slavili su Madriđani sa 5:3.

U polufinalu odigranom u subotu, Kraljevski klub je izgubio od Totenhema sa 1:0, dok je turski tim poražen od Bajerna sa 6:1. U borbi za treće mesto na pripremnom turniru Audi kup briljirao je Karim Benzema, koji je zabeležio het-trik. Bio je Francuz precizan u 12, 27. i 53. minutu, a Rodrigez u šestom, Dirar u 35. i Tufan u 59. su se pobrinuli da rezultat bude 3:3. Pobedu Los Bjankosima doneli su Naćo u 62. i Marijano u 80. minutu.

U timu Reala nije bilo povređenog Luke Jovića. Biće vrlo teško da se srpski napadač izbori za startnu postavu madridskog tima pošto njegov glavni konkurent Benzema igra odlično na pripremama pa nema sumnje da će tako nastaviti i u novoj sezoni Primere koja počinje 16. avgusta.

U dosadašnjem toku priprema, tim Zinedina Zidana je odigrao četiri meča i izgubio tri, a sa Arsenalom je odigrao nerešeno 2:2 (Real pobedio na penale). Madriđani su poraze doživeli od Bajerna 1:3, Atletika čak 3:7 i Totenhema 0:1.