ZVEZDA IZGUBILA, ALI JE PROŠLA U 3. KOLO: Protiv Kopenhagena će morati mnogo bolje! Finci u nadoknadi do pobede!
Fudbaleri Crvene zvezde slave sa navijačima, Foto: Adria Media TV

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Fotoreporter Espresa je bio na licu mesta na stadionu u Helsinkiju, tako da ste sva dešavanja na terenu i van njega, uoči, tokom i posle utakmice mogli da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

Objavljeno: 20:09h

Crvena zvezda plasirala se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srpski šampion je u revanšu u Finskoj, posle beogradskih 2:0, izgubio od Helsinkija sa 2:1 i u narednoj rundi čeka boljeg iz duela Kopenhagena i velškog Nju Sejntsa.

Imao je Helsinki veći posed lopte tokom prvog poluvremena koji nije uspeo da iskoristi, a crveno-beli su čekali šansu iz kontre pa se na poluvreme otišlo bez golova 0:0.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde foto: Espreso.co.rs

Nije lepo počelo u nastavku po Crvenu zvezdu. Prvo je u vođstvo došla domaća ekipa golom Dalstroma u 46. minutu, a u nastavku se povredio i golman Milan Borjan. Međutim, povreda nije bila strašna pa je čuvar mreže crveno-belih nastavio duel. Prošlo je deset minuta od vodećeg gola Finaca kada je Crvena zvezda izjednačila. Akciju je započeo Ben, prosledio loptu do Marina koji je pronašao u šesnaestercu Jovančića koji donosi izjednačenje crveno - belima.

Delije u Finskoj
Delije u Finskoj foto: Espreso.co.rs

Ređale su se šanse, mogla je Crvena zvezda sve da reši u 84. minutu kada se u šansi našao Ivanić, ali je na kraju slavio Helsinki golom Riskija u 92. minutu.

KRAJ! Crvena zvezda je u narednom kolu kvalifikacija.

92. minut - GOOOOL! Vodi Helsinki. Pobedonosni gol je postigao Riski posle greške Stojkovića.

89. minut - Pokušao je Mensah da dovede Helsinki u vođstvo, ali lopta odlazi preko gola.

88. minut - Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi, umesto Kanjasa u igru ulazi Degenek.

84. minut - Imala je Crvenu zvezdu dobru priliku, ali je brži od Ivanića bio golman Helsinkija i prvi došao do lopte ispred fudbalera Crvene zvezde.

77. minut - Izmena u Helsinkiju. Na teren će Vananen, momak koji ima 17 godina, umesto Pare, a žuti karton dobija pavkov zbog opasne igre.

74. minut - Izmena u Crvnoj zvezdi. Umesto Jevtovića na teren će Ivanić.

65. minut - Mensah pada u šesnaestercu Crvene zvezde, a švajcarski sudija ne pokazuje na belu tačku. U timu Helsinkija, u igru je ušao Luiz umesto Rafinje.

64. minut - Posle gužve u kaznenom prostoru Helsinkija, lopta je došla do Kanjasa koji je šutirao preko gola.

56. minut - GOOOOL! Izjednačila je Crvena zvezda. Ben je pokrenuo akciju i prosledio loptu do Marina koji je u šesnaestercu pronašao Jovančića koji pogađa za 1:1.

55. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi. Umesto Boaćija na terenu je Pavkov.

47. minut - Pakao za Zvezdu se nastavlja pošto se Borjan povredio, ali će ipak nastaviti meč.

46. minut - GOOOOL! Loptu je izgubio Rodić, a Dalstrom se oslobodio čuvara i savladao Borjana. U drugom poluvremenu, u finskoj ekipi umesto Tarasova igraće Vajrinen.

POČINJE DRUGO POLUVREME!

45. minut - POLUVREME! Helsinki ima više loptu u posedu, a Crvena zvezda je imala bolje šanse koje nije iskoristila.

40. minut - Opasan napad su imali fudbaleri Helsinkija, ali je Babić intervenisao u poslednjem trenutku.

37. minut - pao je Ben u kaznenom prostoru Helsinkija, a sudija je procenio da nema ni govora o penalu.

31. minut - Stvorio je Marin lepu šansu, šutirao, ali su fudbaleri finskog tima izblokirali njegov šut.

28. minut - Šutirao je O'Šonesi iz daljine, nezgodnu loptu je ukrotio Milan Borjan.

25. minut - Spustio Boaći loptu za Ben koji propušta novu šansu za crveno-bele.

23. minut - Pokušao je Babić posle kornera, ali su se isprečili fudbaleri Helsinkija.

19. minut - Nova šansa Crvene zvezde je otišla u nepovrat.

16. minut - Izveo je Marin slobodan udarac, ali su igrači finskog tima lako rešili tu situaciju.

15. minut - Žuti karton za Alka zbgo faula nad Markom Marinom.

12. minut - Pokušao je Boaći, ali je lopta otišla pored gola.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

9. minut - Ben je skrivio faul, a sa ivice šesnaesterca finski fudbaleri šutiraju visoko preko gola.

18.00 - POČEO JE MEČ! Prvi napad imali su Finci.

17.27 - Zagrevanje fudbalera Crvene zvezde.

1 / 2 Foto: Espreso

17.00 - Navijači Zvezde polako ulaze na stadion.

1 / 3 Foto: Espreso

16.52 - Veliki broj policajaca obezbeđuje utakmicu. Pisali smo već da su Finci u strahu od Delija zbog reputacije koja ih prati.

16.45 - Ima i dosta navijača Zvezde ispred stadiona.

16.35 - Poznati su i sastavi dva tima, a u odnosu na prvi meč u Beogradu. Milojević je napravio dve promene zbog povred Jovičića u ekipu je uskočio Kanjas, a iznenađenje je da je Ivanić ostao na klupi, a umesto njega je na terenu Jevtović.

Helsinki: Rudakov, Ošonesi, Rafinja, Riski, Dalstrom, Para, Alho, Tarasov, Kairinen, Obilor, Mensa

Crvena zvezda: Borjan, Babić, Milunović, Rodić, Stojković, Jovančić, Kanjas, Ben, Marin, Jevtović, Boaći