IMA NEŠTO TRULO U DRŽAVI FINSKOJ: Helsinki se raspada pred Zvezdin dolazak!
Fudbaleri Helsinkija nalaze se u očajnoj formi, Foto: Starsport©

van forme

Trener Koskela napravio je pet izmena u odnosu na tim koji je igrao u Beogradu

Fudbaleri Helsinkija nisu uspeli da pobede poslednjeplasiranu ekipu šampionata Finske uoči revanša sa crvenom zvezdom u kvalifikacijama za Ligu šampiona - 1:1.

VPS je u prvih 16 kola ostvario po 8 remija i poraza, a uspeo je da osvoji i bod na gostovanju šampionu svoje zemlje.

Gosti su došli do prednosti iz penala u trećem miutu nadoknade vremena prvog dela igre preko Ebvelea, a izjednačio je Vairinen u 54. minutu. Helsinki je do kraja meča imao inicijativu, ali je rezultat ostao nepromenjen pa je šampion sada na 5 bodova manje od prvoplasiranog Ilvesa koji ima i dva meča manje.

Trener Koskela napravio je pet izmena u odnosu na tim koji je igrao u Beogradu, a meč su počeli Rudakov, O’Šonesi, Obilor, Rafinja, Ahlo, Kairinen, Vananen, Zeneli, Vairinen i Tarasov. U nastavku meča šansu su dobili Mensah, Pelvas i Riski.