ISTORIJA U BEGRAMU: Atalanta prvi put u Ligi šampiona! Inter preživeo dramu, odjavio Milan i plasirao se u elitu!
Slavlje igrača Atalante, Foto: EPA/Paolo Magni

SERIJA A – 38. KOLO

Sjajno veče u italijanskom fudbalu

Poslednje, 38. kolo Serije A bilo je više nego dramatično. Odlučivalo se o putnicima za Ligu šampiona i niži rang. Najviše razloga za radost su imali fudbaleri Atalante i Intera.

Tim iz Bergama je pobedom stavio tačku na najuspešniju sezonu u klupskoj istoriji. Atalanta je u poslednjem kolu savladala Sasuolo 3:1 i na kraju je zauzela treće mesto na tabeli sa 69 bodova. Tako je klub prvi put izborio plasman u Ligu šampiona.

Strelci za domaće su bili Zapata, Gomez i Pašalić, a za Sasuolo Berardi u 19. minutu. Gosti su utakmicu završili sa devetoricom. Po okončanju prvog poluvremena je izbila gužva na terenu, a najgore je prošao Berardi koji je dobio direktan crveni karton. U 83. minutu je Manjaneli dobio drugi žuti karton.

U fudbalsku elitu ide i Inter koji je osvojio takođe 69 bodova. Tim iz Milana je u dramatičnom meču na svom terenu savladao Empoli 2:1. Golove za domaće su postigli Kejta u 51. minutu i Najngolan u 82. Jedini gol za goste je postigao Traore u 76.

Gostima je bod bio dovoljan da ostanu u Seriji A, a zašto nisu postigli još neki pogodak kriv je golman Intera Handanović. U nekoliko navrata je slovenački čuvar mreže činio čuda na golu. Doduše, mogli su “neroazuri” ranije da reše pitanje pobednika, ali u 61. minutu Mauro Ikardi nije realizovao penal. Tako će Empoli da se pridruži Frozinoneu i Kjevu u Seriju B.

Mnogo razloga za slavlje imaju fudbaleri Đenove. Oni su u Firenci odigrali 0:0 protiv Fjorentine i taj bod ih je ostavio u Seriji A.

Zato igrači Milana imaju za čime da žale. Oni su sezonu završili pobedom na gostovanju u Ferari protiv SPAL-a. Sezonu završavaju sa bodom manje od Intera i Atalante, pa neće u Ligu šampiona. Milan i Lacio će u grupnu fazu Lige Evrope, dok Roma ide u kvalifikacije. U Ligu šampiona ide prvak Juventus i drugoplasirani Napoli.

SERIJA A – 38.KOLO

Nedelja Torino – Lacio 3:1 (0:0) (Falke 51, Lukić 53, De Silvestri 80 – Imobile 66)

Sampdorija – Juventus 2:0 (0:0) (Defrel 84, Kaprani 90+1)

Roma – Parma 2:1 (1:0) (Pelegrini 35, Peroti 89 – Žervinjo 86)

Atalanta – Sasuolo 3:1 (1:1) (Zapata 35, Gomez 53, Pašalić 65 – Berardi 19)

Kaljari – Udineze 1:2 (1:0) (Pavoleti 17 – Halfredson 59, De Majo 69)

Fjorentina – Đenova 0:0

Inter – Empoli 2:1 (0:0) (Kejta 51, Najngolan 82 – Traore 76)

SPAL – Milan 2:3 (1:2) (Vikari 28, Fares 53 – Čalhanoglu 18, Kesi 23, 64 penal)

Subota Frozinone – Kjevo 0:0

Bolonja – Napoli 3:2 (2:0) (Santander 43, 88 Džemaili 45 – Gulam 57, Mertens 77)