MIHA NASTAVLJA DA DERE: Inter pobedio za Ligu šampiona i upriličio veče Dekiju Stankoviću i ekipi iz Kuće slavnih!
Siniša Mihajlović, Foto: EPA/Giorgio Benvenuti

Serija A, 36. kolo

Poker izabranika srpskog trenera protiv Parme

Fudbaleri Bolonje pobedili su večeras na svom terenu Parmu sa 4:1, u utakmici 36. kola italijanske lige.

Bolonja je povela u 52. minutu golom Rikarda Orsolinija, a prednost je udvostručio igrač Parme Luiđi Sepe, koji je postigao autogol u 59. minutu.

Treći gol postigao je Lijanko u 72. minutu, a strelac za tim Parme bio je Roberto Inglese u 81. minutu.

Konačan rezultat postavio je Fransisko Sijeralta autogolom u 84. minutu.

Bolonja je ostvarila 10. pobedu u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 40 bodova. Parma zauzima 15. mesto sa 38 bodova.

U drugom meču dana, Inter je slavio nad davljenikom Kjevom iz Verone sa 2:0, a strelci su bili Marko Politano u 39. minutu i Ivan Perišić u 86. Na taj način Nerazuri su došli na korak od plasmana u Ligu šampiona naredne sezone, tačnije, biće im potrebna dva boda iz dva preostala meča kako bi bili sigurni, a možda mogu da budu treći ili četvrti i bez tih bodova.

Nikola Rigoni iz Kjeva dobio je dva žuta, tj. crveni karton u drugom poluvremenu, što je dodatno olakšalo Interov posao.

Međutim, svi su pričali o onome što se desilo pre meča, kada su Dejan Stanković i još tri legende kluba uvrštene u Kuću slavnih.

Ova pobeda je bila i za njih...

Subota

Atalanta – Đenova 2:1 (0:0) (Musa 46, Kastanje 53 – Pandev 89)

Kaljari – Lacio 1:2 (0:1) (Pavoleti 90+1 – Luis Alberto 31, Korea 54)

Fiorentina – Milan 0:1 (0:1) (Čalhanoglu 35)

Nedelja

Torino – Sasuolo 3:2 (0:1) (Beloti 56, Zaza 81, Beloti 82 – Burabija 27, Lirola 71)

Frozinone – Udineze 1:3 (0:3) (Dionisi 85 – Okaka 11, 45, Samir 41)

Sampdorija – Empoli 1:2 (0:0) (Kvaljarela 90+1 pen – Farias 56, Di Lorenco 75)

SPAL – Napoli 1:2 (0:0) (Petanja 83p – Alan 49, Rui 88)

Roma – Juventus 2:0 (0:0) (Florenci 79, Džeko 90+2)

Ponedeljak

Bolonja - Parma 4:1 (0:0) (Orsolini 52, Sepe 59 autogol, Lijanko 72, Skocarela 84 autogol – Inglese 81)

Inter - Kjevo 2:0 (1:0) (Politano 39, Perišić 86)