ATALANTA PIŠE NAJLEPŠU PRIČU SERIJE A: U Milanu tinja nada - Lacio bez Sergeja za nastavak evropske borbe!
Slavlje u Bergamu, Foto: AP

SERIJA A, 36. kolo

Atalanta nadomak plasmana u Ligu šampiona

Lacio je sa 2:1 savladao Kaljari i tako sačuvao nadu da bi naredne sezone mogao da se takmiči u Evropi.

Do vođstva Lacio je stigao u 31. minutu igre, kada je posle pasa Adama Marušića mrežu pogodio Luis Alberto. Početkom drugog poluvremena nebesko-plavi su duplirali prednost, asistirao je Alberto, a Korei je povisio rezultat. Znake živote gosti su pokazali posle primljenog pogotka, a do počasnog su stigli u nadkonadi vremena, kada je glavom pogodio Paveloti.

Bergamo odbrojava nedelje do Lige šampiona. Klub koji je kroz istoriju samo četir puta igrao u evropskim kupovima, sada sasvim jasno može da oseti miris elite: Atalanta – Đenova 2:1 (0:0).

Posle pauze smo videli efikasnu izmenu Gasperinija. Italijan je uveo Musu Beroua na pauzi umesto Pašalića, Atalantin omladinac to odmah koristi i postiže gol za vođstvo domaćih već u 46. minutu. Kastanje ipak postiže gol, posle poništenog pokušaja u prvom poluvremenu. Belgijanac se posle sjajne akcije svoji saigrača našao jedan na jedan sa golmanom Đenove, 53. minut 2:0 za tim iz Bergama. Đenova uspeva da prepolovi prednost domaćih u samoj završnici meča, rezervista Goran Pandev postiže gol za 2:1 u 89. minutu.

Milan je savladao Fiorentinu na gostovanju minimalnim rezultatom.

Pobedonosni gol delo je Hakana Čahanoglua u 36. minutu, divnim udarcem glavom sproveo loptu u mrežu iza golmana Lafonta.

Ovo je značajna pobeda za Rosonere pošto su ostali u igri za plamsan u Ligu šampiona!

Fiorentina je poslednji put pobedila pre četiri meseca. Kod kuće, nije slavila od 16. decembra prošle godine…