SPA(R)S U POSLEDNJI ČAS: Lukas Moura u 95. minutu zavio Amsterdam u crno i odveo Totenhem u prvo finale u istoriji!
Lukaš Moura slavi gol, Foto: AP

liga šampiona, polufinale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:08h

Fudbaleri Totenhema su drugi finalisti Lige šampiona posle nestvarne utakmice.

Engleski tim je uspeo da se iščupa i posle 0:2 pobedi 3:2 i zbog golova u gostima dođe do velikog finala.

Počelo je sjajno za "kopljanike" pošto je Matijas de Liht već u 5. minutu posle kornera skočio i glavom matirao Ljorisa za 1:0.

Son je u narednom napadu pokušao da poravna rezultat, ali se stativa isprečila i spasila gol Onane.

Dušan Tadić je imao odličnu priliku sa leve strane iskosa što je zaustavio francuski golman, ali je nekoliko minuta kasnije na njegovu asistenciju mrežu zatresao Zijeh za velikih 2:0.

To je bio rezultat prvog dela utakmice, da bi se u nastavku Poketino odrekao Vanjame i ubacio Ljorentea u igru kako bi probao da nadoknadi minus od tri gola i napravi čudo u Amsterdamu.

Igrao se 54. minut kada je Dele Ali izbio sam pred Onanu, ali je golman Ajaksa sjajno reagovao i sprečio pogodak gostiju.

Samo dva minuta kasnije Totenhem dolazi do izjednačenja - Moura je iskoristio pas Alija i savladao Onanu.

Ali, ludilo se nastavilo pošto je već u 59. minutu bilo 2:2. Moura se snašao posle karambola i uspeo da matira zbunjenog Onanu za ekstazu oko 1.600 navijača gostiju.

Zijeh je mogao da se proslavi u 79. minutu meča kada je stativa zaustavila njegov šut, kao i Vertongen u 86. kada je pogodio prečku, a zatim uputio udarac koji završava na gol liniji.

A, onda 95. minut meča...

Lukas Moura je postigao gol za 3:2 i doneo finale prvo finale u istoriji Totenhemu!

Finale Lige šampiona za ovu sezonu je na programu 1. juna u Madridu na stadionu Vanda Metropolitana.

Ajaks: Onana - Mazraui, De Liht, Blind, Taljafiko - Šene (od 61. Veltman), Van de Bek (od 90. Magaljan), De Jong - Zijeh, Tadić, Dolberg (od 67. Sinkgraven)

Totenhem: Loris - Tripije (od 81. Lamela), Alderveireld, Vertongen, Rouz (od 83. Dejvis) - Sisoko, Vanijama (od 46. Ljorente), Ali - Eriksen - Moura, Son

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

95. minut - GOOOL: Ovo nije moguće! Lukas Moura je postigao pogodak u poslednjim sekundama meča i doneo finale Lige šampiona Totenhemu!

90. minut - Igraće se još 5 minuta.

87. minut - Ludilo u finišu! Prečka Vertongena, koji je pokušao ponovo da postigne gol, ali defanzivac Ajaksa izbija loptu sa gol linije.

86. minut - Izblokiran je Son, korner za Totenhem.

79. minut - Stativa! Zijeh je uputio lep udarac po zemlji, ali okvir gola spašava Totenhem!

63. minut - Velika prilika za Ajaks! Tadić je ponovo uposlio saigrača koji je šutirao pored gola...

59. minut - GOOOL: Au, šta je ovo! Onana je spasio siguran gol, a onda se ponovo Moura dokopao lopte i poravnao na 2:2

56. minut - GOOOL: Moura je smanjio na 2:1, ali velike zasluge za pogodak idu Dele Aliju. Ima još nade za Totenhem da naprave čudo!

54. minut - Onana kao mačka! Ali je imao veliku priliku da smanji rezultat, a golman domaćih je sjajno reagovao i izbacioloptu u korner

50. minut - Ljorente je glavom pokušao da matira Onanu, međutim lopta prolazi pored stative

46. minut - Nastavljena je utakmica

POLUVREME: Ajaks - Totenhem 2:0

36. minut - GOOOL: Ajaks je na korak od finala! Tadićeva nova asistencija, a Zijeh postiže sjajan gol sa 15-ak metara!

30. minut - Opasan je Tadić večeras, nova prilika za reprezentativca Srbije, lopta prolazi zamalo pored stative.

24. minut - Dve dobre šanse, Son pa Eriksen posle odložene lopte Lukasa Moure, siguran Onana.

17. minut - Izuzetan tempo u Amsterdamu, igra se napadački fudbal na ove strane od početka meča

6. minut - Son je mogao već u narednom napadu da izjednači rezultat, ali ništa od promene na semaforu, pošto je stativa spasila Onanu.

5. minut - GOOOL: De Liht dovodi Ajaks u vođstvo! Mladi štoper je ponovo zablistao posle kornera i domaćini imaju veliku prednost na početku meča!

4. minut - Pokušao je Tadić da ugrozi Ljorisa, lopta je pogodila Tripijea pa će Ajaks imati prvi korner na meču.

21:00 - Počela je utakmica