NASTASIĆ SAČUVAO MREŽU I ŠALKE: Ekipa iz Gelzenkirhena se spasila Cvajte! Bajer potopio Ajntraht za Ligu šampiona!
Fudbaleri Šalkea, Foto: EPA/David Hecker

BUNDESLIGA, 32. KOLO

Ekipa iz Gelzenhirkena se mučila tokom sezone

Prvi meč polufinala Lige Evrope protiv Čelsija je potpuno iscrpeo fudbalere Ajntrahta.

Tim iz Frankfurta je ubediljvo izgubio od direktnog konkurenta za Ligu šampiona naredne sezone Bajera iz Leverkuzena sa 6:1. Sada su oba tima izjednačena po broju bodova, imaju po 54.

Od početka nije dobro krenulo po Ajntraht. Katastrofa je počela već u drugom minutu golom Haverca, a u 13. je pogodio Brant. Jedini gol za Ajntraht delo je Filipa Kostića u 14. minutu.

Međutim, to je bilo sve od tima iz Frankfurta. Bajer nije imao milosti već je nastavio da puni mrežu rivala. Dva puta je u metu pogodio Alario, bio je precizan i Aranguiz, a katastrofu gostiju upotpunio je Hintereger autogolom u 36. minutu. Posle toga su u igru ušli Luka Jović i Mijat Gaćinović, ali je bilo prekasno da se bilo šta promeni.

Fudbaleri Šalkea uspeli su da izbore opstanak u Bundesligi.

Ekipa iz Gelzenhirkena se mučila tokom sezone i svi su bili u čudu kako se tako veliki tim našao u situaciji da mu status prvoligaša visi o koncu. Ključan korak Šalke je napravio prošlog vikenda kada je pobedio Borusiju iz Dortmunda sa 4:2 pa im je bio dovoljan i bod na domaćem terenu.

Tako je i bilo. Ekipa iz Gelzenkirhena je odigrala bez golova sa Augzburgom i došla do zlata vrednog boda u borbi za opstanak. Srpski fudbaler Matija Nastasić je odigrao celu utakmicu za Šalke.

Frajburg i Dizeldorf odigrali su nerešeno 1:1. Obe ekipe su sigurne u sredini tabele pa meč nije imao nikakav rezultatski značaj. Poveli su domaći sa penala u devetom minutu preko Grifoa, a Kovnacki je izjednačio u 31.

Bundesliga, 32. kolo

Petak

Majnc - Lajpcig 3:3 (1:2) (Onisivo 43, Nijakate 67, Mateta 83 - Klosterman 20, 32, Verner 49)

Subota

Borusija M. - Hofenhajm 2:2 (0:1) (Ginter 73, Drmić 84 - Kadarabek 33, Amiri 79)

Bajern - Hanover 3:1 (2:0) (Levandovski 27, Gorecka 40, Riberi 84 - Džonatas 51p)

Herta - Štutgart 3:1 (2:0) (Ibišević 40, Duda 45+1, Kalu 68 - Gomez 70)

Volfsburg - Nirnberg 2:0 (1:0) (Klaus 38, Tiserand 78)

Verder - Borusija D. 2:2 (0:2) (Mevald 70, Pizaro 75 - Pulišić 6, Alkaser 40)