LUKIN PALAS IZBACIO KARDIF: Pevci se glupirali, Liga šampiona visi o koncu! Arnautović srušio Sautempton!
Totenhem je izgubio od Bornmuta, Foto: AP

Premijer liga, 37. kolo

Londonski klub više ne zavisi samo od sebe i moliće se za neuspeh Čelsija

Sve misli u Totenhemu su okrenute ka revanšu polufinala Lige šampiona protiv Ajaksa, ali su izgleda zaboravili da bi mogli da ostanu bez učešća u tom takmičenju sledeće sezone.

"Pevci" su napravili glupost i kiksnuli protiv Bornmuta, kome bodovi nisu previše značili, ali ih je ipak osvojio sva tri.

Nejtan Ake je presudio londonskom timu golom u prvom minutu sudijske nadoknade.

Koliko su se glupirali govori i to što je Hjung Min Son dobio bespotrebno direktan crveni karton u 43. minutu zbog udaranja protivnika, da bi nedugo za njim i saigrač Fojt otišao u svlačionicu prerano zbog brutalnog starta sa dve noge nad protivnikom.

Totenhem sada u poslednjem kolu mora da pobedi Everton, ali i da moli Boga da Čelsi ne pobedi u oba poslednja meča u Premijer ligi, pa da "pevci" odu direktno u Ligu šampiona.

Kristal Palas za koji nastupa Luka Milivojević je pobedio na gostovanju Kardif sa 3:2 i tako izbacio velšku ekipu iz Premijer lige.

Sada je Kardif 18. na tabeli sa 31 bodom, dok je Kristal Palas 12. sa 46. Poveo je Palas u 28. minutu golom Zahe, a izjednačenje je doneo Keli autogolom u 31. Na 2:1 povisio je Batsušaj u 39. minutu.

U nastavku je Tausend pogodio za 3:1 u korist Palasa, a konačan rezultat postavio je Rid.

Vest Hem je sa 3:0 savladao Sautempton uz dva gola Marka Arnautovića, a Fulam je izgubio od Vulverhemptona sa 1:0. Iako je ispao iz lige, Fulam je uspeo da ispiše istorije pošto je u 88. minutu u igru ušao Harvi Eliot, najmlađi fudbaler koji je ikada nastupao u Premijer ligi. On je 2003. godište, a u engleskoj eliti je zaigrao sa 16 godina i 30 dana.

Petak

Everton - Barnli 2:0 (2:0) (Mi 17ag, Kolman 20)

Subota

Bornmut - Totenhem 1:0 (Ake 90+1)

Vest Hem - Sautempton 3:0 (1:0) (Arnautović 16, 69, Frederiks 72)

Vulverhempton - Fulam 1:0 (0:0) (Dendonker 75)

Kardif - Kristal Palas 2:3 (1:2) (Keli 31ag, Rid 90 - Zaha 28, Batsušaj 39, Taunsend 70)