Kolarov je dao mnoge sjajne golove, ali ovaj će dugo pamtiti! Ronaldo poništio Nindžinu majstoriju! Miha spasilac!

Miha izvukao Bolonju iz ambisa!

Bolonja koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, koji se pominje i kao novi trener Crvene zvezde će, po svemu sudeći, i naredne sezone igrati u Seriji A.

Siniša Mihajlović
Siniša Mihajlović foto: EPA/Giorgio Benvenuti

Nova žrtva Mihajlovićeve mašine bio je Empoli koji je izgubio sa 3:1 posle preokreta. Imali su gosti vođstvo na poluvremenu pošto je pogodio Pajac u 17. minutu, ali nisu uspeli da održe prednost.

Preokret Bolonje je počeo u 52. minutu kada je izjednačio Sorijano, a na 2:1 preokrenuo je Orsolini u 83. So na ranu Empoliju dosuo je Sansone u petom minutu nadoknade.

To je treća pobeda Bolonje u poslednja četiri duela i sada Mihajlovićevoj četi fale samo tri boda da ozvaniči opstanak u Seriji A. Srpski trener je seo na klupu bolonjske ekipe kada je bila duboko u zoni ispadanja i imala je seriju od 14 mečeva bez pobede. Odmah na debiju je pobedio Inter u Milanu i udahnuo život Bolonji, a potom je osvojio bod protiv Đenove.

U drugom meču dana, Roma je slavila nad Kaljarijem sa 3:0, ali najinteresantniji detalj na tom duelu, bar za nas iz Srbije, bio je pogodak Aleksandra Kolarova.

Učinio je to desnom nogom, iako je opšte poznato da se njom ne služi gotovo nikada. Leva je nadaleko poznata, ali mi ne pamtimo da je ikada dao gol desnom.

Prva dva pogotka postigli su Federiko Facio i Havijer Pastore, a ovaj drugopomenuti je na lepu asistenciju Džastina Klajverta reagovao divnim udarcem tamo gde golman nikako nije mogao da dohvati loptu.

U poslednjem, ujedno i najinteresantnijem meču dana, Inter i Juventus su remizirali rezultatom 1:1 na Đuzepe Meaci.

Pogotke su postigli Rađa Naingolan u 7. minutu na fantastičan način i Kristijano Ronaldo u 62.

Inače, Portugalcu je to bio 600. gol u karijeri, dok je Naingolanovljevom voleju sa 25 metara kumovao golman Juvea Vojčeh Ščensni lošom reakcijom.