FROZINONE OBRUKAO FIORENTINU: Lacio vodio pa vadio kestenje iz vatre, Inter i Atalanta smorili publiku!
Detalj sa meča Fiorentine i Frozinonea, Foto: EPA/Claudio Giovannini

Serija A, 31. KOLO

Viola je vezala osam utakmica bez pobede

Objavljeno: 21:13h

Iznenađenje je napravio Frozinone u 31. kolu Serije A.

Ekipa, koja je trijumfovala i u prethodnom kolu, u borbi za opstanak, savladala je na gostovanju Fiorentinu sa 1:0. Viola je tako nastavila crnu seriju u kojoj je vezala osam utakmica bez pobede. Domaćin je imao inicijativu, ali napadi nisu urodili plodom pa je Frozinone uspeo da slavi.

Jedini strelac na meču bio je Danijele Siofani u 84. minutu na asistenciju Pijamontija.

Važne bodove upisali su i Kaljari i Udineze. Ekipa sa Sardinije je na domaćem terenu pobedila SPAL sa 2:1. Poveli su domaći golom Faraga u trećem minutu, a izjednačio je Antenući sa penala u 18. Odlučujući gol za tri boda domaćina delo je Pavoletija koji je pogodio u 60. minutu.

Udineze je u formi u finišu sezone. Iako je Empoli dva puta vodio, domaćin je uspeo da slavi uprkos tome što je utakmicu završio sa desetoricom igrača. Tim iz Udina je pobedio sa 3:2.

Prvi je do gola došao Empoli, a precizan je bio Kaputo u 11.minutu. Izjednačio je De Paul u 15, a Rade Krunić je dao gol u 24. minutu susreta. U 41. minutu, sa penala je pogodio De Paul, a konačan rezultat postavio je Mandragora u finišu prvog poluvremena.

U trećem i četvrtom meču dana, fudbaleri Lacija odigrali su u Rimu nerešeno rezultatom 2:2 sa Sasuolom, dok su Inter i Atalanta odigrali u Milanu nerešeno - 0:0.

Lacio je poveo u 53. minutu a strelac je bio Ćiro Imobile iz jedanasterca. Izjednačio je Rožerio u 57. minutu. Sasuolo je poveo u 89. minutu pogotkom Domenika Berardija, a bod domaćima doneo je Senad Lulić golom u petom minutu nadoknade vremena.

Lacio je sedmi put odigrao nerešeno u prvenstvu i sedmi je na tabeli sa 49 bodova. Sasuolo je 11. sa 36 bodova. Inter je treći na tabeli sa 57 bodova, a Atalanta je peta sa pet bodova manje.

Kasnije igraju Napoli-Đenova.

Serija A, 31. kolo

Subota

Parma - Torino 0:0

Juventus - Milan 2:1 (0:1) (Dibala 60p, Kean 84 - Pjatek 39)

Sampdorija - Roma 0:1 (0:0) (De Rosi 75)

Nedelja

Fiorentina – Frozinone 0:1 (0:0) (Siofani 84)

Kaljari – SPAL 2:1 (1:1) (Farago 3, Pavoleti 60 - Antenući 18p)

Udineze – Empoli 3:2 (3:2) (De Paul 15, 41p, Mandragora 45 - Kaputo 11, Krunić 24)