ZLATAN - I ZVANIČNO NAJBOLJI U ISTORIJI: Da bi do tamo došao, poslužio se pravim lukavstvom!
Zlatan Ibrahimović, Foto: LA Galaxy

MAJSTOR OSTAJE MAJSTOR

Iako je "panenka" u poslednje vreme postao čest način za izvođenje penala, ova je bila više nego posebna

Zlatan Ibrahimović se na impresivan način se vratio posle povrede Ahilove tetive, zbog koje je propustio tri poslednje utakmice.

U petom kolu MLS-a iz penala je postigao oba gola za pobedu LA Galaksija protiv Portland Timbersa (2:1) i pri tome ostvario još jedan podvig.

Prvim golom, u 33. minutu je doneo vodstvo od 1:0 svojoj ekipi, ali i postao najefikasniji švedski fudbaler ikada. Ibri je to bio 514. gol u karijeri, čime je preskočio Gunara Nordala, legendu Milana iz 50-ih s kojom je do sada delio prvo mesto.

Ibrahimović je uspešno realizovao i drugi penal na utakmici. Nakon što ga je u 66. minutu srušio suparnički golman Džef Atinela, čuvaru mreže Portlanda "osvetio" se tako da što ga je još jednom savladao iz penala.

Ali to je uradio velemajstorski izvedenom "panenkom". Zaleteo se kao da će uraditi isto što i prilikom prvog penala - jako opaliti po lopti. Umesto toga, lagano je potkopao i poslao po sredini gola, dok je Atinela otišao na svoju levu stranu i nije imao vremena da ustane.