ZOVITE GA DUŠAN MESI TADIĆ: Srbin rešio derbi Holandije i vratio Ajaks u trku za titulu!
Dušan Tadić nastavlja da teroriše golmane širom Evrope, Foto: EPA/Georgia Panagopoulou

27 kolo, Eredivizije

Biće uzbudljivo u nastavku sezone

Ajaks je savladao PSV rezultatom 3:1 i ponovo otvorio šampionsku trku holadnskog prvenstva.

Junak Ajaksa koj je od 57. minuta igrao sa desetoricom igrača nakon crvenog kartona pokazanog Mazrauiju bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je sa bele tačke doneo pobedu svom timu. Najbolji fudbaler Orlova nas je toliko navikao da postiže golove skoro kao Leo Mesi.

Poveo je Ajaks u 21. minutu autogolom Švaba i taj rezultat bio je na snazi sve do 58. minuta. PSV je bio potreban da iskoristi brojčanu prednost na terenu, a izjednačenje gostima doneo je De Jong.

Kompletan tragičar PSV je do kraja postao Švab koji je skrivio penal. Nakon pregledanog snimka sudija Bjor Kujpers pokazao je na belu tačku, a kazneni udarac u pobedonosni gol pretvorio je Tadić.

Ajaks je meč završio sa pet klasičnih defanzivaca, ali je uspeo da sačuva tri boda pa i da postigne gol u šestom minutu nadoknade. Pokušavao je PSV do poslednjeg minuta, a nakon niza napada gostiju, Ajaks je krenuo u poslednji napad i Neres je pogodio za 3:1.