MANDRAGORA POSTIGAO GOL SEZONE U SERIJI A: Juventus i bez Ronalda melje, Donaruma uništio Milan koji je izgubio!
Fudbaleri Udinezea savladali su Đenovu, Foto: EPA

SERIJA A, 29. KOLO

Odigrani su prvi mečevi 29. kola Serije A

Fudbaleri Udinezea su u 29. kolu Serije A upisali veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak.

Na Friuliju je savladana Đenova, rezultatom 2:0, a strelci su bili Okaka u 4. i Mandragora u 61. minutu meča.

Najlepši detalj meča dogodio se na tačno sat vremena od početka, kada je Mandragora postigao najlepši gol sezone, pošto je "parabolom" sa više od 30 metara savladao golmana Đenove.

Udineze je sada na 15. mestu sa 28 bodova, a Đenova se nalazi na 13. sa 33 osvojena poena.

Čak i kad nema Kristijana Ronalda, Juventus pobeđuje. U Torinu, Stara dama je savladala Empoli sa 1:0 i tako napravila još jedan korak ka novoj tituli.

Portugalac se povredio u kvalifikacionom meču protiv Srbije u ponedeljak, a dostojna zamena mu je bio Mojze Kean koji je u 72. minutu, na asistenciju Marija Mandžukića, pogodio za vođstvo i, ispostaviće se pobedu.

Fudbaleri Milana upisali su drugi uzastopni poraz, posle četiri trijumfa u nizu, pošto je u 29. kolu Serije A bolja od njih bila Sampdorija sa 1:0.

Jedini gol na meču na Luiđi Feraris stadionu postigao je Gregori Defrel u 33. sekundi posle velike greške golmana gostiju Đanluiđija Donarume.

Serija A, 29. kolo:

Petak Kjevo - Kaljari 0:3 (0:3) (Pisakane 16, Žoao Pedro 33, Jonica 43)

Subota Udineze - Đenova 2:0 (1:0) (Okaka 4, Mandragora 61) Juventus – Empoli 1:0 (0:0) (Kean 72)

Sampdorija – Milan 1:0 (1:0) (Defrel 1)

Nedelja 12.30 Parma – Atalanta 15.00 Fiorentina – Torino 15.00 Grozinone – SPAL 15.00 Roma – Napoli 18.00 Bolonja – Sasuolo 20.30 Inter – Lacio