GIBRALTAR UMALO DA IZBLAMIRA IRSKU: Španci se mučili, Italijani rutinski, BiH upisala važnu pobedu!
Gibraltar - Irska, Foto: AP

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Interesantan dan u kvalifikacijama za evropsku smotru

Odigran je ceo današnji program u kvalifikacijama za EURO 2020.

Gruzija je dosta dobro odolevala favorizovanim Švajcarcima u Tbilisiju, imali su domaćini i svoje šanse, posebno kod rezultata 0:0, ali je gol Cubera u 57. minutu prokrčio “sajdžijama“ put do trijumfa. Sve je bilo rešeno deset minuta pre kraja, kada je fudbaler Menhengladbaha, Denis Zakarija, posle smušene intervencije odbrane Gruzije, postigao drugi gol za svoju selekciju, a ujedno postavio i konačan rezultat.

U drugoj utakmici ove grupe Republika Irska se silno namučila sa Gobraltarom i stigla samo do minimalne pobede. Gol za tri boda postigao je fudbaler Barnlija, Džef Hendrik, na početku drugog poluvremena.

Švedska je nastavila sa dobrim rezultatima, nakon Mundijala i Lige nacija. “Tri krune“ su u prvom kolu pobedile Rumuniju 2:1, a najveći deo posla završili su u prvih 45 minuta. Prvo je Kvajson iskoristio smušenost odbrane gostiju u 33. minutu, da bi sedam minuta kasnije, Klaeson odbijenu loptu poslao iza leđa golmana Tatarušanua. Rumuni su uspeli da smanje u nastavku, golom rezerviste Kešerua, ali više od toga nisu uspeli, mada je Sapunaru imao sjajnu šansu u sudijskoj nadoknadi.

Do prvih bodova stigla je i Malta, trijumfom nad Farskim Ostrvima. Domaći su imali dva gola prednosti, gosti su smanjili u 98. minutu, ali su Farani propustili da realizuju i jedanaesterac kod rezultata 1:0.

U utakmicama odigranim od 20.45 po centralnoevropskom vremenu, Bosna i Hercegovina je slavila nad Jermenijom sa 2:1, Italija nad Finskom sa 2:0, Grčka istim rezultatom nad Lihtenštajnom, dok je Španija uz dosta problema slavila nad Norveškom.

Strelci za Furiju bili su Rodrigo u 16. minutu i Serhio Ramos iz penala u 71. minutu, dok je na 1:1 izjednačio Džošua King, ali to nije bilo dovoljno Norvežanima za šok.

Što se Bosanaca tiče, golovima Krunića i Miloševića došli su do trijumfa nad Jermenijom za koju je počasni pogodak postigao Mhitarjan.

Golove u trijumfu Italije dali su Barela u 7. minutu i mladi supertalenat Juventusa Kean u 74.

Inače, na taj način Kean je postao prvi čovek rođen posle 2000. godine, a da je dao gol za Italiju.

Grupa D:

Gruzija – Švajcarska 0:2(0:0) (Cuber 57, Zakarija 80)

Gibraltar – Republika Irska 0:1(0:0) (Hendrik 49)

Grupa F:

Švedska – Rumunija 2:1(2:0) (Kvajson 33, Klaeson 40 – Kešeru 58)

Malta – Farska Ostrva 2:1(1:0) (Nvoko 13, Borg 77p – Tomsen 90+8)

Španija – Norveška 2:1 (1:0) (Rodrigo 13, Ramos 71p - King 65p)

Grupa J

Bosna i Hercegovina - Jermenija 2:1 (1:0) (Krunić 33, Milošević 80 - Mhitarjan 90+3)

Italija - Finska 2:0 (1:0) (Barela 7, Kean 74)

Lihtenštajn - Grčka 0:2 (0:1) (Fortunis 45+1, Donis 80)