REMI U LISABONU PO MERI ORLOVA: Sterling sam savladao Čehe, šou Pogbe i Grizmana,  sudija uništio Crnogorce!
Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo - 1. kolo, Foto: EPA

kvalifikacije za euro, 1. kolo

REMI U LISABONU PO MERI ORLOVA: Sterling sam savladao Čehe, šou Pogbe i Grizmana, sudija uništio Crnogorce!

Podsetimo, Srbija u ponedeljak igra protiv reprezentacije Portugala u Lisabonu

Reprezentacija Crne Gore odigrala je svoj prvi meč u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

U meču odigranom protiv Bugarske u Sofiji rezultat je bio 1:1.

Poveli su izabranici Ljubiše Tumbakovića golom Mugoše u 50. minutu meča, da bi u finišu utakmice, tačnije u 83. minutu Nedelev sa bele tačke poravnao rezultat i postavio konačan ishod ovog susreta.

Ali, francuski sudija je napravio kardinalnu grešku i start Vladimira Jovovića nad rezervistom Stanislavom Kostovim označio kao penal.

Faul jeste postojao, ali desio se pola metra van kaznenog prostora i videlo se da to nije za jedanaesterac. Usledili su protesti svih članova Crne Gore a Todor Nedelev je rutinski postigao pogodak.

Rahim Sterling
Rahim Sterling foto: EPA

Englezi su na svom terenu bili ubedljivi protiv reprezentacije Češke koju su savladali sa 5:0.

Sterling u 24. i Kejn u 45. minutu su svojim golovima već na poluvremenu obezbedili trijumf Gordom Albionu, da bi u nastavku Sterling bio strelac još dva pogotka i het-trikom obeležio ovaj susret. U samom finišu meča Kalas je zatresao svoju mrežu za debakl Češke.

Francuska nije imala težak posao u Kišinjevu protiv Moldavije, gde je slavila sa 3:1.

Prvi gol je plod sjajne akcije Pogbe i Grizmana koju je napadač Atletika završio pogotkom i doveo svoj tim u vođstvo. Varan i Žiru su do kraja poluvremena stavili tačku na meč, a Mbape je golom u finišu i doneo prvu pobedu Galskim petlovima u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, da bi Ambros počasnim golom u poslednjim trenucima meča ublažio ovaj očekivani poraz.

Portugal nije uspeo da savlada Ukrajinu u grupi gde se nalazi i reprezentacija Srbije - 0:0.

I pored silnih napada i šansi za ekipu u koju se vratio Kristijano Ronaldo, izabranici Fernanda Santoša nisu uspeli da dođu do pobede pred meč sa našom reprezentacijom koji je na programu u ponedeljak uveče.

U okviru iste grupe, Luksemburg je napravio mini-iznenađenje i savladao Litvaniju rezultatom 2:1.

Rezultati, 1. kolo:

Bugarska - Crna Gora 1:1 (0:0) (Nedelev 83 - Mugoša 50)

Albanija - Turska 0:2 (0:1) (Jilmaz 21, Čalhanoglu 55)

Andora - Island 0:2 (0:1) (Bjarnason 22, Kjartanson 80)

Engleska - Češka 5:0 (2:0) (Sterling 24, 62, 68, Kejn 45, Kalas ag. 85)

Luksemburg - Litvanija 2:1 (1:1) (Barijelo 45, Rodrigez 55 - Černiš 14)

Moldavija - Francuska 1:4 (0.3) (Grizman 24, Varan 37, Žiru 36, Mbape 87 - Ambros 85)

Portugal - Ukrajina 0:0