PANDEV NAPASTVOVAO STARU DAMU: Alegri odmorao Ronalda! Sergej se vratio, Lacio pobedio! Napoli srušio Udineze!
Goran Pandev, Foto: EPA/Simone Arveda

SERIJA a, 28. kolo

Ako neko u Italiji može da pobedi Juventus, to je Đenova! Pokazalo se tako već dva puta u prethodne četiri sezone, a pokazalo se i opet... Stara dama je u 28. kolu Serije A doživela prvi ligaški poraz u sezoni. Bilo je 2:0 za domaćina za kog su nastupali i Darko Lazović i Ivan Radovanović.

Prvo poluvreme će brzo pasti u zaborav, pošto su sva uzbuđenja viđena u drugom delu.

U 56. minutu Paulo Dibala je dao gol, ali je uz asistenciju VAR tehnologije gol Juventusa poništen zbog ofsajda.

Trener Đenove Ćezare Prandeli je u 60. minutu uveo Gorana Pandeva, a deset minuta kasnije i Storara, umesto Darka Lazovića i izmene su mu posrećile. Storaro, bivši igrač Juventusa, posle prvog kontakta sa loptom doveo je Đenovu u vođstvo. Šutirao je sa dvadesetak metara, lopta je odskočila ispred gola, prevarila Matiju Perina i završila u mreži.

U 81. minutu sevnuo je kontranapad domaćina, Kuame je asistirao Pandevu, a iskusni Makedonac šutirao iz prve i postavio konačan rezultat.

Darko Lazović i Ivan Radovanović su u 70, odnosno 75. minutu.

Valja naglasiti i da je trener Stare Dame Masimilijano Alegri odmorio čak šest igrača koji su igrali od starta na utakmici Lige šampiona sa Atletikom. Jedan od njih bio je i Kristijano Ronaldo...

Atalanta i Kjevo su odigrali nerešeno 1:1, a strelci su bili Međiorini za tim iz Verone u 32. minutu, a izjednačio je Iličić u 55. Empoli je na domaćem terenu savladao Frozinone sa 2:1 golovima Kaputa sa penala (20. minut) i Pajac u 38. minutu, a gol za goste delo je Valcanije u 70. Lacio je ubedljivo pobedio Parmu sa 4:1 golovima Marušića (22. minut), Alberta (26. minut sa penala i 38. minut) i Lulića u 44. minutu. Pogodak za Parmu postigao je Sprocati u 77.

Napoli je na domaćem terenu pobedio Udineze sa 4:2. Pobeda će ostati u senci golmana napuljskog tima Davida Ospine kome je pozlilo tokom duela.

Strelci za Napoli bili su Junes u 17, Kaljehon u 26, Milik u 57. i Mertens u 70. minutu dok su za goste pogađali Lazanja u 30. i Fofana u 36. minutu.

Serija A, 28. kolo:

Petak:

Kaljari – Fiorentina 2:1 (0:0) (Pedro 52, Ćepiteli 66 -- Kijeza 88)

Subota:

Sasuolo – Sampdorija 3:5 (1:3) (Boga 38, Dankan 63, Babakar 90+2 - Defrel 15, Kvaljarela 36, Lineti 39, Pret 46, Gabijadini 72)

SPAL – Roma 2:1 (1:0) (Fareš 22, petanja 60p - Peroti 54p) Torino – Bolonja 2:3 (1:2) (Pulgar 6ag, Ico 89 – Poli 29, Pulgar 34p, Orsolini 65)

Nedelja:

Đenoa – Juventus 2:0 (0:0) (Sturaro 72, Pandev 81)

Atalanta – Kjevo 1:1 (0:1) (Iličić 55 - Međiorini 32)

Empoli – Frozinone 2.1 (2:0) (Kaputo 20p, Pajac 38 - Valcanija 70)

Lacio – Parma 4:1 (4:0) (Marušić 22, Alberto 26p, 38, Lulić 44 - Sprocati 77)

Napoli – Udineze 4:2 (2:2) (Junes 17, Kaljehon 26, Milik 57, Mertens 70 - Lazanja 30, Fofana 36)