LUDO BILO I U PRVENSTVU: Nadoknada služi za pobedničke golove!
Mark Nobl postigao je vodeći gol za Vest Hem, Foto: AP/John Walton

PREMIJERLIGA, 31. KOLO

Najviše golova postignuto je na meču između Vest Hema i Hadersfilda, čak sedam

Ludo je bilo u 31. kolu Premijerlige.

Činjenica da su svi odlučujući golovi dati u nadoknadi vremena dovoljno govori o tome koliko su uzbudljivi mečevi bili.

Najviše golova postignuto je na meču između Vest Hema i Hadersfilda, čak sedam. Slavili su Čekićari sa 4:3. Poveo je Vest Hem u 15. minutu sa penala, a strelac je bio Nobl. Usledio je preokret Hadersfilda za koji su golove postigli Bakuna (17. minut) i Ahearne - Grant (30. minut).

U drugom poluvremenu opet je Ahearne - Grant pogodio za 3:1 u 65. minutu. Deset minuta kasnije Ogbona je smanjio na 3:2, a u finišu meča Čičarito je sa dva gola, u 84. i prvom minutu nadoknade doneo trijumf Vest Hemu.

Lester je takođe napravio herojski podvig imajući u vidu da je do pobede protiv Barnlija došao sa deset igrača. Već u četvrtom minutu, crveni karton je dobio Megvajer, ali su Lisice ipak povele golom Madisona u 33. minutu. Pet minuta kasnije izjednačio je MekNil. Konačan rezultat postavio je Morgan u 90. minutu.

Bornmut i Njukasl su duel završili bez pobednika 2:2.

Premijerliga, 31. kolo

Subota

Bornmut - Njukasl 2:2 (0:1) (King 48, 81 - Rondon 45+5, Riči 90+4)

Barnli - Lester 1:2 (1:1) (MekNil 38 - Madison 33, Morgan 90)

Vest Hem - Hadersfild 4:3 (1:2) (Nobl 15p, Ogbona 75, Čičarito 84, 90+1 - Bakuna 17, Ahearne - Grant 30, 65)