IGRAČI LEGANESA IZAŠLI SA ŽENSKIM IMENIMA NA LEĐIMA: Barselona okrenula Rajo! Hetafe grabi ka Ligi šampiona!
Fudbaleri Leganesa, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

PRIMERA, 27. KOLO

Međutim, to ih nije spasilo poraza

Fudbaleri Leganesa su na meč sa Atletikom izašli u dresovima sa ženskim imenima na leđima.

Razlog za to je Međunarodni dan žena, a na dresovima igrača su umesto prezimena bila ispisana imena njihovih majki.

Međutim, to ih nije spasilo poraza pošto je Atletiko slavio sa 1:0 u 27. kolu Primere. Strelac je bio Saul u 50. minutu. Malo je falilo da se utakmica završi bez pobednika i golova pošto je isti igrač promašio penal nekoliko sekundi ranije.

Fudbaleri Alavesa i Eibara odigrali su nerešeno 1:1. Alaves je poveo golom Takasija Inuija u 58. minutu, a izjednačenje i bod Eibaru doneo je Mark Kardona u 71. minutu.

Fudbaleri Barselone pobedili na svom terenu Rajo Valjekano sa 3:1. Barselona je do pobede došla posle preokreta, pošto je Raul de Tomas u 24. minutu doveo Rajo Valjekano do prednosti.

Domaćin je preko Đerara Pikea u 38. minutu došao do izjednačenja, da bi Lionel Mesi u 50. iz jedanaesterca doneo izjednačenje. Konačan rezultat kojom je overio pobedu Barselone postavio je Luis Suarez u 82. minutu.

Katalonci su prvi na tabeli Primere sa 63 boda, dok je Rajo 19. sa 23 boda.

U poslednjem meču dana Hetafe je napravio još jedan ogroman korak ka Ligi šampiona, pošto je sa 2:1 bio bolji od poslednjeplasirane, ali u poslednje vreme preporođene Ueske.

Iako je gost na poluvremenu imao vođstvo golom Enrika Galjega u 35. minutu, pogocima Haimea Mate u 50. i 77. (penal) četvrtoplasirani tim Primere uspeo je da nastavi da sanja san igranja elitnog takmičenja naredne sezone, jer je i dalje na četiri boda ispred petoplasiranog Alavesa, a čak osam (uz meč više) od Sevilje.

Pobeda je mogla da bude još veća, ali je u poslednjim sekundama Horhe Molina iz Hetafea pogodio prečku.

Primera, 27. kolo

Petak

Atletik - Bilbao 1:1 (0:1) (Garsija 80 - Fereira 9)

Subota

Alaves - Eibar 1:1 (0:0) (Inui 58 - Kardona 71)

Atletiko Madrid - Leganes 1:0 (0:0) (Saul 50)

Barselona - Rajo Valjekano 3:1 (1:1) (Pike 38, Mesi 50p, Suarez 82 - De Tomas 24)