Junajted zgazio Čelsi i plasirao se u 1/4 finale FA Kupa: Sari, vreme je da odeš!
Pogba je bio igrač utakmice, Foto: AP

fa kup, 1/8 finala

U derbiju osmine finala ekipa sa Old Traforda je zadala novi udarac Čelsiju na Stamford Bridžu, pobedom koja bi se mogla nazvati rutinskom.

Dva skoro preslikana napada Mančester Junajteda i dve očajne reakcije odbrane “plavaca”, odlučila su pobednika. U 31. minutu Pogba je centrirao sa leve strane, a Erero ostao sam kod druge stative i doneo prvu radost “crvenim đavolima”.

U samom finišu prvog poluvremena Rašford je bio asistent, a preporođeni Pogba je skočio bolje od defanzivaca Čelsija i zatresao mrežu domaćina za 2:0.

U drugom poluvremenu Čelsi je krenuo nešto odlučnije, imao je mnogo veći posed lopte, ali nije stavio rivala na ozbiljnija iskušenja.

Nemanja Matić je odigrao celu utakmicu, a rani žuti karton nije ga izbacio iz ritma.

Čelsi je tako ispao iz trke za još jedan trofej, a posle večerašnjeg poraza menadžer Marucio Sari sigurno će biti pod dodatnim pritiskom da podnese ostavku.