Fiorentina zaustavila Napoli, Juventus na +3! (VIDEO)

Serija A, 27. kolo

Lacio ostao bez ključnih bodova u borbi za Evropu, Napolitanci sada zaostaju tri boda za "Starom damom"

Fudbaleri Fiorentine i Napolija su podelili bodove u Firenci rezultatom 1:1 u okviru 27. kola Kalča. Da se drugoplasirani tim na tabeli neće lepo provesti na Artemio Frankiju nagovestio je golom u 6. minutu Mikel Alonso. Drugačije je mislio briljantni Argentinac Gonzalo Iguain koje trese mrežu golmana Tatarusanua samo minut kasnije! Do kraja meča mreže su mirovale, iako su oba tima imala svoje šanse koje nisu uspeli da kapitalizuju. Vodeći Juventus sada beži tri boda Napolitancima, dok "Viola" nastavlja pohod ka kvalifikacijama za Ligu šampiona. Fudbaleri Sasuola pobedili su večeras u Rimu domaći Lacio sa 2:0, i učvrstili se na sedmom mestu na tabeli. Sasuolo je poveo u 41. minutu golom Domenika Berardija iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Gregori Defrel u 67. minutu posle dodavanja Nikole Sansonea. Celu utakmicu za Lacio odigrali su srpski fudbaleri Milan Biševac i Sergej Marinković-Savić, dok je Filip Đorđević u 76. minutu zamenio Miroslava Klosea. Serija A, 27. kolo: Subota Empoli - Roma 1:3 Milan - Torino 1:0 Nedelja Palermo - Bolonja 0:0 Karpi - Atalanta 1:1 (Verdi 75. penal - Kurtić 52) Kjevo - Đenova 1:0 (Kastro 51) Udineze - Verona 2:0 (Badu 31, Tero 56) Sampdorija - Frozinone 2:0 (Fernando 44, Kvaljarela 69) Juventus - Inter 2:0 (Bonući 47, Morata 83(p)) Ponedeljak Lacio - Sasuolo 0:2 ​ (Berardi 41(p), Defrel 67) Fiorentina - Napoli 1:1 (Alonso 6, Iguain 7)