Roma se ne zaustavlja, minimalac Mihinog Milana (VIDEO)

Serija A, 27. kolo

Roma je, makar privremeno, postala i najefikasniji tim Serije A, pošto nakon ovog trijumfa ima bilans od 55 postignutih golova, jednim više od Napolija
Objavljeno: 00:03h

Fudbaleri Rome zabeležili su šestu uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su u gostima savladali Empoli sa 3:1 i tako izbili na treće mesto na tabeli. "Vučica" ima dobre šanse da posle 27. kola ostane na trećem mestu, pošto ima bod više od Fiorentine, koja u ponedeljak igra protiv drugoplasiranog Napolija. Empoli je 10. na tabeli. Roma je, makar privremeno, postala i najefikasniji tim Serije A, pošto nakon ovog trijumfa ima bilans od 55 postignutih golova, jednim više od Napolija. Rimljani su poveli već u petom minutu sjajnim golom Stefana El Šaravija sa distance. Empoli je desetak minuta kasnije imao priliku da izjednači, ali je Vojćeh Ščesni odbranio udarac Masima Makaronea. Domaći tim je izjednačio u 22. minutu, kada je Ervin Zukanović postigao autogol. Roma je imala još jednu dobru šansu, a do novog vođstva je došla u 27. minutu pogotkom Miralema Pjanića. Konačni rezultat postigao je El Šaravi u 74. minutu. Nešto kasnije Milan je minimalcem savladao Torino (1:0). Čovek odluke za tim Siniše Mihajlovića bio je Luka Antoneli. Serija A, 27. kolo Subota: Empoli - Roma 1:3 (Zukanović 22 ag. - El Šaravi 5, 74, Pjanić 27) Milan - Torino 1:0 (Antoneli 45) Nedelja: Palermo - Bolonja 12.30 Karpi - Atalanta 15.00 Sampdorija - Frozinone 15.00 Kjevo - Đenova 15.00 Udineze - Verona 15.00 Juventus - Inter 20.45 Ponedeljak: Lacio - Sasuolo 19.00 Fiorentina - Napoli 21.00