SENZACIJA U MADRIDU: Atletiko izbačen iz Kupa kralja u osmini finala!
Igrači Đirone slave, dok fudbaleri Atletika tuguju, Foto: EPA/Victor Lerena

Kup kralja 1/8 finala

Sejdu Dumbija je heroj

Đirona je napravila najveće iznenađenje osmine finala Kupa kralja eliminisavši Atletiko usred Madrida.

U fudbalu i uglavnom u sportu je to tako, kada vi ne iskoristite svoju snagu i nadmoć stigne vas kazna. A to se desilo "jorgandžijama" koje su u prvom susretu u gostima propustile priliku da pobede i već tada maltene obezbede prolaz dalje.

Odigrali su nerešeno i mislili da će na svojoj "Vandi Metropolitano" biti ubedljiviji, ali tako nisu mislili igrači devetoplasiranog tima Primere.

Dumbija je bio heroj postigavši gol za konačnih 3:3 u 88. minutu te zahvaljujući većem broju golova u gostima Đirona je otišla među 8 najboljih.

Spektakularan je ovo bio meč u kome je Atletiko stigao do vođstva već u 12. minutu preko Kalinića, ali je izjednačio Fernandez u 37. Potom gosti preokreću, a strelac je Stuani koji je bacio domaćina u problem da mora da postigne dva gola.

Upalio je tada svoje motore Grizman i zajedno sa Koreom napravio preokret za 3:2, ali onda sve to pada u vodu kada Sejdu Dumbija poravnava u samom finišu meča.