KAKAV RIVER, KAKVA BOKA: Spektakularno finale - promašili penal, pa se umalo pobili međusobno i izgubili dobijeno!
Spektakl na ulicama, Foto: Printsreen

meč za pamćenje

Ludilo Južne Amerike

Objavljeno: 17:43h

Atletiko Paranense došao do najvećeg uspeha u istoriji kluba pošto posle boljeg izvođenja penala bio bolji od kolumbijskog Huniora i tako postao osvajač drugog po rangu takmičenja Južne Amerike - Kopa Sudamerikano.

U prvom duelu ovih timova je bilo 1:1, a i drugi meč se završio identičnim rezultaom. Povela je brazilska ekipa preko Pabla u 27. minutu da bi Teofilo Gutijerez izjednačio u 58. minutu.

Kolumbijci su mogli do pehara u nastavku. Posebno veliku šansu imali su u produžecima. Idealnu! Deset minuta pre kraja drugog dela igre dosuđen im je penal, ali je Žarlan Barera promašio sa bele tačke čitav gol.

Tada kao da je sve puklo među Kolumbijcima, koji se umalo nisu međusobno pobili.

Golova više nije bilo pa se posle 120 minuta fudbala pristupilo izvođenju penala. Prvi je promašio već u drugoj seriji Fuentes za Hunior. U četvrtoj kolumbijski tim još jednom promašuje penal, a u istoj seriji Renan Lodi ne uspeva da osigura titulu Atletiku. To je u petoj seriji ipak uradio Heleno i tako je Atletiko došao do prve kontinentalne titule u istoriji kluba.

Usledila je fantastična proslava Brazilaca na ulicama grada.