POZNATI SVI UČESNICI 1/8 FINALA LŠ: Očekuju nas pakleni mečevi na proleće, evo i sastava šešira pred žreb!
Liga šampiona, 6. kolo, Foto: UEFA Champions League / promo

liga šampiona, 6. kolo

Sva dešavanja sa ovih mečeva možete da pratite uz "lajv-blog"

Završena je grupna faza Lige šampiona i poznati su svi učesnici osmine finala.

Večerašnjim rezultatima smo došli do sledećeg scenarija pred žreb za osminu finala Lige šampiona u ponedeljak 17. decembra.

Prvi šešir: Borusija Dortmund, Barselona, PSŽ, Porto, Bajern, Mančester siti, Real Madrid i Juventus

Drugi šešir: Atletiko Madrid, Totenhem, Liverpul, Šalke, Ajaks, Lion, Roma i Mančester Junajted.

U Ligu Evrope će sledeći timovi: Klub Briž, Inter, Napoli, Galatasaraj, Benfika, Šahtjor, Plzen i Valensija.

U večerašnjim mečevima postignuti su sledeći rezultati:

Ajaks je odigrao 3:3 u Amsterdamu iako je golovima Dušana Tadića imao prednost od 2:1, ali golovima u poslednjim minutima meča preko Levandosvskog i Komana je Bajern ipak stigao nadomak pobede, ali je Taljafiko ipak izjednačio u 96. minutu i postavio konačan rezultat.

Benfika će kao trećeplasirana u Ligu Evrope pošto je savladala atinski AEK sa 1:0 golom Grimalda.

Siti je preokrenuo protiv Hofenhajma golovima Liroja Sanea i tako savladao nemački tim koji je ispao iz takmičenja, a remi od 1:1 između Šahtjora i Liona više odgovara Lionu koji će sa 8 bodova kao drugoplasirani nastaviti takmičenje u Ligi šampiona, a Šahtjor u Ligi Evrope.

Valensija je savladala Junajted na Mestalji sa 2:1 i izborila Ligu Evrope, dok je Jang Bojs bio bolji od Juventusa u Bernu identičnim rezultatom.

Fudbaleri CSKA iz Moskve osetili su surovu oštricu fudbala, pobedili su Real usred Madrida sa 3:0, ali su ostali bez plasmana u Ligu Evrope.

Umesto njih, dalje ide Viktorija Plzenj koja je kod kuće pobedila Romu sa 2:1 u ogviru G grupe elitnog takmičenja UEFA.

Sva dešavanja sa ovih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Kraj mečeva:

95. minut - 3:3 je u Amsterdamu! Kakvo ludilo!

90. minut - Koman donosi pobedu Bajernu posle brzog preokreta

88. minut - Junajted smanjuje protiv Valensije

88. minut - Grimaldo postiže vodeći gol za Benfiku!

86. minut - Levandovski je izjednačio u Amsterdamu

82. minut - Ponovo Dušan Tadić, ovaj čovek je već postigao pet golova u Ligi šampiona!

80. minut - Dibala smanjuje u Bernu na 2:1

68. minut - Jang Bojs preko istog strelca ima prednost od 2:0

65. minut - Fekir poravnava na 1:1 u Donjecku

61. minut - Sjajna akcija i gol Dušana Tadića za Ajaks

61. minut - Sane postiže svoj drugi gol na meču za preokret!

47. minut - 2:0 za Valensiju, Džouns je pogodio svoju mrežu na komičan način

30. minut - Horu je načeo Juventus sa bele tačke

22. minut - Moraeš je strelac gola za Šahtjor!

17. minut - Soler postiže gol za Valensiju

15. minut - Kramarić donosi prednost Hofenhajmu u Mančesteru!

13. minut - Levandovski dovodi Bajern u vođstvo protiv Ajaksa

Kraj mečeva: Plzen je zbog boljeg međusobnog skora završio kao treći u grupi i nastavlja takmičenje u LE, dok je CSKA na poslednjem mestu.

73. minut - Sigurdson stavlja tačku na "i". CSKA pobeđuje protiv Reala u gostima!

71. minut - Čori ponovo dovodi Čehe u prednost

68. minut - Under je izjednačio na 1:1 u Plzenu

62. minut - Kovarik dovodi Plzen u vođstvo protiv Rome. I Česi i Rusi vode protiv favorita, očekuje nas zanimljivih pola sata...

43. minut - Šenikov povećava prednost Moskovljana - 0:2 za CSKA

37. minut - Čalov svojim golom dovodi CSKA u vođstvo u Madridu