Groznica subotnje večeri: Kolarov zvani 'slobodnjak', Napoli četiri u metu, a u Rimu se fudbal igra 100 minuta!
Aleksandar Kolarov, Foto: AP

Serija A, 15. kolo:

Drama u Kaljariju

Džaba gol Kolarovu kada njegova Roma ne ume da sačuva prednost, posle vođstva od dva nula, Vučica je uspela da ispusti dobijen meč. Na kraju: Kaljari - Roma 2:2. Gol Saua u 95. minutu za ludiciu u Kaljariju i semi remi sedmi remi Grifona.

Kristante je načeo goste u 14. minutu, da bi Aleksandar Kolarov pred kraj prvog dela poslao projektil sa 30 metara, lopta jeste zakačila nekog u živom zidu, ali je gol i pored toga bio maestralan.

U 85. minutu Jonite je smanjio na 2:1, da bi na isteku sudijske nadoknade Marko Sau pobegao odbrani Rome, koja je početnički izašla visoko, i doneo bod Kaljariju.

Napoli je rutinski odradio posao protiv Frozinonea i bez puno muka slavio trijumf od 4:0 (2:0).

Lacio je bio na pragu da i četvrti put zaredom u Seriji A odigra 1:1, jer je taj rezultat bio na snazi u 90. minutu, ali se do kraja meča desilo pravo "ludilo".

Gosti iz Đenove su poveli u 21. minutu preko Kvaljarele, a u nastavku je Sampdorija čuvala prednost, ali su ipak posustali. Strelac je bio Aćerbi u 79. minutu.

Onda se dogodio penal za Lacio u 96. minutu utakmice. Ćiro Imobile je stavio loptu na belu tačku i bio neumojiv, a gosti nisu bili zadovoljno i žalili su se na lošu sudijsku odluku.

Iako je prvobitno meč bio produžen pet minuta, sudija ga je dodatno produžio i na kraju se odigrao skoro 101 minut, a Sampdorija je nekako, u 99. minutu, uspela da dođe do gola preko Saponare i osvoji bod.

Petak

Juventus – Inter 1:0 (0:0) (Mandžukić 66)

Subota

Napoli – Frosinone 3:0 (2:0) (Zjelinski 7, Ounas 49, Milik 68)

Kaljari – Roma 2:2 (0:2) (Jonita 85, Sau 90+5 – Kristante 14, Kolarov 41)

Lacio - Sampdorija 2:2 (0:1) (Aćerbi 79, Imobile 96 -- Kvaljarela 21, Saponara 99)