Autsajderi šokirali Junajted, Milinković Savić junak Lacija! (VIDEO)

Šesnaestina finala Lige Evrope

Liga Evrope će ove sezone doneti brojna uzuđenja i derbije, ponovo je dokazano da u ovom takmičenju nema favorita
Objavljeno: 23:09h

Fudbaleri Mitjelanda su na svom stadionu napravili najveću senzaciju 1/16 finala Lige Evrope savladavši Mančester Junajted na svom stadionu, i to posle preokreta. 6 stvari koje su navijači Mančester junajteda radili za vreme Lige šampiona! (GIF) "Đavoli" stižu u prednost u 37. minutu preko Memfisa Depaja koji postiže pogodak posle asistencije Lingarda. Sedam minuta kasnije, Sisto poravnava rezultat, i nema sumnje da je Van Gal imao šta da kaže svojim igračima na poluvremenu. Konačan rezultat meča postavlja Onuaču u 77. minutu i tako donosi prednost Dancima pred revanš na "Old Trafordu" - 2:1. Blizu plasmana u narednu rundu su Sevilja i Borusija iz Dortmunda, nakon što sa tri, odnosno dva gola više, putuju u Molde i Porto na revanš. Najzanimljivije bilo je u duelu Sent Etjena i Bazela u Francuskoj, nakon što su gosti stigli dva gola minusa, ali su na kraju ipak poraženi 3:2. Minimalnu prednost posle prvog meča ima Anderleht protiv Olimpijakosa, kao i Viljareal protiv Napolija, dok pobednika nije bilo u susretu Fiorentine i Totenhema. (1:1) Lacio je remizirao sa Galatasarajem na strani 1:1, a jedini pogodak za Rimljane je postigao Sergej Milinković Savić, posle asistencije Lukasa Bilje. Rezultati: Utorak: Fenerbahče - Lokomotiva M. - 2:0 Četvrtak: Anderleht - Olimpijakos - 1:0 - (Mbođi 68) Borusija Dortmund - Porto - 2:0 (Pišček 6, Rojs 71) Fiorentina - Totenhem - 1:1 (Bernadeski 59. - Čadli 37 penal) Miđiland - Mančester Junajted - 2:1 (Sisto 44, Onuaću 77. - Depaj 37) Sevilja - Molde 3:0 - (Ljorente 35, 49, Gameiro 72) Sent Etjen - Bazel 3:2 - (Sal 9, Mone-Pake 39, Bahebek 77. - Samjuel 44, Janko 56. penal) Viljareal - Napoli 1:0 - (Suarez 82) Augzburg - Liverpul 0:0 Galatasaraj – Lacio 1:1 Marsej – Bilbao 0:1 Šahtjor – Šalke 0:0 Sion – Braga 1:2 Sparta – Krasnodar 1:0 Sporting – Leverkuzen 0:1 Valensija – Rapid 5:0 Fenerbahče – Lokomotiva 2:0 (Espreso.co.rs/Beta)