Aleksandre Lakazet odlučio je derbi Premijer lige, Foto: Reuters

premijer liga, 15. kolo

Interesantna sreda na Ostrvu

Odigrani su mečevi 15. kola Premijer lige.

U derbiju kola između Mančester junajteda i Arsenala meč je završen rezultatom 2:2.

Povele su "tobdžije" preko Mustafija u 26. minutu, da bi ekspresno izjednačio Marsijal svega sedam minuta kasnije. Vodeći pogodak odličnom Arsenalu doneo je Lakazet u 69. minutu susreta, da bi Lingard u istom minutu anulirao prednost i uveo dramu u finiš utakmice.

Fulam je golom Kamare na asistenciju Mitrovića imao prednost protiv Lestera, a Medison je postigao gol u 74. minutu za izjednačenje i konačnih 1:1.

Barnli je ugostio Liverpul i imao prednost u drugom poluvremenu od 1:0, pa je do kraja meča Liverpul zaigrao onako kako ume i prvo golom Milnera, pa zatim Firmina i Šaćirija u nadoknadi okrenuo rezultat na svoju stranu i trijumfom ostao za petama prvoplasiranom Sitiju.

Totenhem je rutinski savladao nejaki Sautempton i golovima Kejna, Lukasa Moure i Sona pobedio "svece" sa 3:1.

Veliko iznenađenje desilo se na meču između Vulverhemptona i Čelsija pošto su domaći savladali Sarijevu četu sa 2:1.

Poveli su gosti iz Londona golom sjajnog Loftusa Čika, da bi Vulvsi preokrenuli golovima Jote i Himeneza za svega četiri minuta igre.

Everton i Njukasl su podelili bodove na Gudisonu. Rondon je u 19. minutu doveo goste u prednost, da bi Ričarlison u 35. minutu postavio konačnih 1:1.