NAJBOLJI ODGOVOR NAPOLITANACA NA UVREDE: Arkadijuš Milik pred smiraj utakmice utišao Bergamo za nastavak potere!
Arkadijuš Milik, Foto: Reuter

14. kolo serije a

Napoli ne odustaje od sna o Skudetu

Objavljeno: 22:54h

Izabranaci Karla Anćelotija su golom Arkadijuša Milika 85. minutu došli do pobede na veoma teškom gostovanju u Bergamu: Napoli - Atalanta 2:1 u okviru 14. kola Serije A.

Ovaj meč imao je i svoju uvertiru, pristalice tima iz Bergama su dočekale Napolitance uzvikivajući : "Nismo Napolitanci", "Vezuve, okupaj ih" i "Dobrodošli u Italiju", a prema zakonima Fudbalskog saveza Italije, to se zove teritorijalna diskriminacija.

Ipak, utakmica je odigrana uprkos navodima da će biti odložena, a prvi gol je bio delo Fabiana Ruiza u drugom minutu. Izjednačio je Zapada na početku drugog dela, dok je na samom kraju utakmice u 85. minutu Arkadijuš Milik doneo veliko slavlje svom timu i 10 pobedu u Seriji A.

Serija A, 14. kolo:

Subota:

SPAL - Empoli 2:2 (1:2) (Kurtić 5, 66 - Kaputo 24, Krunić 43)

Fiorentina - Juventus 0:3 (0:1) (Bentankur 31', Kjelini 69', Ronaldo 79'p)

Sampdorija - Bolonja 4:1 (3:1) (Prat 10, Kvaljarela 25, 68, Ramirez 41 - Poli 17)