BARSA OPET PRVA, ALAVES SKLONIO SEVILJU S VRHA: Prljavi Košta spasio Atletiko, Betis rutinski slavio!
Đerar Pike slavi gol, Foto: EPA/Quique Garcia

Primera, 14. kolo

Umalo veliko iznenađenje u režiji Đirone i Kristijana Stuanija

Umalo veliki šamar za Dijega Simeonea, ali kao što to obično biva sa Madriđanima uspeli su da se izvuku i obezbede bod na teškom gostovanju u Kataloniji: Đirona - Atletiko 1:1 u 14. kolu španske Primere.

Na Montiliviju je domaća ekipa povela golom fabntastičnog Urugvajca Kristijana Stuanija kome je ovo 11 pogodak u Primeri i tako se osamio na čelu liste strelaca.

Ipak, slavlje u Kataloniji upropastio je Dijego Kosta golom u 82. minutu igre.

U prvom meču dana Betis je minimalnim rezultatom savladao Real Sosijedad. Gol odluke delo je Žuniora.

U trečoj utakmici dana, Barselona je sa 2:0 slavila nad Viljarealom. Pogotke su postigli Đerar Pike u 36. minutu i Alena u 87.

Na ovaj način, Barsa je preuzela prvo mesto, pošto je Sevilja, prvoplasirana od prethodnog kola, u poslednjem meču dana remizirala sa Alavesom rezultatom 1:1.

Vodeći gol za domaći klub, u kom je Darko Brašanac do 74. minuta sedeo na klupi, postigao je Joni u 37. minutu.

Poravnanje je doneo Visam Ben Jeder u 78. minutu, sprečivši Alaves da se izjednači sa Seviljom na 2. mestu.

Petak:

Rajo Valjekano – Eibar 1:0 (0:0) (Embarba 53)

Subota:

Selta Vigo – Ueska 2:0 (1:0) (Aspas 38, 77)

Valjadolid – Leganes 2:4 (0:2) (Toni 50, Unal 90+4 – Siovas 11, Oskar 42, Kariljo 66, 75) Hetafe – Espanjol 3:0 (0:0) (Molina 55, Mata 65, Antuneš 80) Real – Valensija 2:0 (1:0) (Vas 8 autogol, Vaskez 83)

Nedelja: Betis – Real Sosijedad 1:0 (1:0) (Žunior 33)

Đirona – Atletiko Madrid 1:1 (1:0) (Stuani 45+2 – Dijego Kosta 82)

Barselona - Viljareal 2:0 (1:0) (Pike 36, Alena 87)

Alaves - Sevilja 1:1 (1:0) (Joni 37 - Ben Jeder 78)