NEJMAR ZA ISTORIJU I ŠAMAR KLOPU: Eriksen uspavao Inter, majstorije Mesija za pobedu Barse i Dortmund u 1/8 finala!
Velika pobeda PSŽ-a, Foto: AP

5. kolo lige šampiona

Objavljeno: 23:09h

Velika pobeda Pari Sen Žermena nad Liverpulom u Parizu obeležila je preposledenje kolo Lige šampiona.

Izabranici Tomasa Tuhela napravili su ogroman korak ka plasmanu u osminu finala elitnog evropskog takmičenja. Poveli su brzo Parižani golom Bernata, da bi u 37. posle sjajne kontre Nejmar udvostručio prednost. Nejmar je ovim golom postao najefikasniji Brazilac u istoriji Lige šampiona.

Smanjio je Milner sa bele tačke u na kraju prvog poluvremena, ali to je bilo sve od ekipe Jirgena Klopa, koja se sada nalazi u veoma lošem položaju i prolaz dalje će tražiti u posldenjem kolu protiv Napolija.

U derbiju grupe B Totenhem je minimalnim rezultatom pobedio Inter pogotkom Kristijana Eriksana. Kontru kao iz udžbenika u gol je pretvorio sjajni Danac.

Sada je pometnja u grupi B pošto Inter i Totenhem imaju po sedam, dok je Barselona overila plasman u narednu fazu pošto je savladala PSV u Ajnhovenu golovima Mesija i Pikea.

Još jedan tim koji je obezbedio plasman u osminu finala LŠ je ekipa Borusije Dortmund koja je na svom stadionu remizirala protiv Briža - 0:0.

LIGA ŠAMPIONA, 5. kolo – sreda:

Grupa A:

Atletiko Madrid – Monako 2:0 (2:0) (Badijašile 2 AG, Grizman 24)

21.00 Borusija Dortmund – Klub Briž

Grupa B:

Totenhem – Inter 1:0

PSV – Barselona 1:2

Grupa C:

Napoli – Crvena zvezda 3:1 (2:0) (Hamšik 11, Mertens 33, 52 – Ben 57)

PSŽ – Liverpul 2:1

Grupa D:

Lokomotiva Moksva – Galatasaraj 2:0 (1:0) (Donk 43 AG, Ignatjev 54)

Porto – Šalke 3:1

Sva dešavanja sa utakmica pretposlednjeg gola grupne faze LŠ mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

88' - 2:1 u Portu - Bentaleb je sa bele tačke smanjio prednost.

81' - Smanjuje prednost PSV - De Jong je iskoristio očajno postavljanje Pikea i glavom je rutinksi pogodio mrežu.

80' - Akcija iz udžbenika ekipe Totenhema, koju je golom krunisao Kristijan Eriksen - 1:0.

71' - Pike povećava prednost posle inteligentne asistencije Mesija - 2:0 za Barsu.

69' - Velika prilika za Liverpul, Firmino je šutriao glavom posle centaršuta Robertsona, ali lopta je otišla pored gola.

60' - Veliki Leo Mesi za vođstvo Barse u Ajnhovenu.

55' - Korona udvostručuje prednost - Porto Šalke 2:0.

49' - 1:0 vodi Porto. Militao je iskoristio asistenciju Toresa i glavom zatresao mrežu Šalkea.

POLUVREME: Za sada su golovi viđeni samo u Zvezdinoj grupi. Nejmar je golom protiv Liverpula postao najefikasniji Brazilac u Ligi šampiona.

45' - Smanjuje Liverpul u Parizu - siguran je sa bele tačke Džejms Milner. Penal je napravio Di Marija, koji je nerazumno startovao nad Maneom i napravio očigledan jedanaesterac.

37' - 2:0 vodi PSŽ! Supersonična kontra Parižana i gol Nejmara za šamar Liverpulu, koji se sada nalazi u problemu pošto se trenutno nalazi na trećem mestu grupe.

30' - Samo dva gola u prvih pola sata. Mreže su se tresle u Parizu i Napoliju, gde Zvezda gubi sa 1:0 - gol je delo Mareka Hamšika.

14' - 1:0 vodi PSŽ na "Parku prinčeva"!! Posle odbitka i loše intervencije Van Dajka, levi bek Parižana, Bernat je matirao Alisona!

21:00 - Utakmice su počele

20:45 - Sve je spremno za početak - poznati su sastavi:

A GRUPA: Dortmund: Burki - Pišček, Akanđi, Dialo, Zagadu - Vitsel, Dahud - Pulišić, Rojs, Gereiro - Alkaser. Briž: Horvat - Pulain, Mehele, Densvil - Mata, Vormer, Nakamba, Bonaventure, Amrabat - Vesli, Vanaken.

B GRUPA:

PSV: Zoet - Dumfris, Švab, Firgever, Angelino - Rosario, Hendriks - Lozano, Pereiro, Bergvajn - De Jong. Barselona: Ter Štegen - Semedo, Pike, Lengle, Alba - Rakitić, Buskets, Vidal - Dembele, Mesi, Kutinjo

C GRUPA:

PSŽ: Bufon - Kerer, Silva, Kimpembe, Bernat - Markinjoš, Verati, Di Marija - Nejmar, Kavani, Mbape. Liverpul: Alison - Gomez, Lovren, Van Dajk, Robertson - Henderson, Vajnaldum, Milner - Mane, Salah, Firmino.

D GRUPA:

Porto: Kasiljas - Pereira, Felipe, Militao, Teles - Danilo, Oliver, Erera, Korona, Marega - Braimi. Šalke: Farman - Stambuli, Naldo, Nastasić, Kaliđuri, Mendil - Maskarel, Bentaleb - Di Santo, Konopljanka, Škrzibski.