Sećate li se protiv koga je Lester odigrao poslednju evropsku utakmicu i kako je razbijen? (GIF) (VIDEO)

Bilo je to u Kupu UEFA

Navijači jednog srpskog kluba sigurno veoma dobro pamte taj meč, jer je to bila jedna od najlepših pobeda koju je njihov tim ostvario
Objavljeno: 20:10h

Apsolutni hit tokom čitave fudbalske sezone je Lester koji se grčevito bori za titulu u Premijer ligi sa, za ovaj klub, fudbalskim aždajama - Arsenalom, Mančester Sitijem i Totenhemom. Nema tog ljubitelja fudbala koji nije oduševljen rezultatima, ali i fenomenalnom igrom na terenu koju prikazuju fudbaleri "lisica" predvođeni ubitačnim napadačkim triom Marez - Okazaki - Vardi.

Nema sumnje da već sada možemo govoriti o tome da, i u slučaju da ne uzmu titulu, izabranici Klaudija Ranijerija će ostvariti istorijski uspeh i prvi put zaigrati u Ligi šampiona, jer im je do sada najveći uspeh bilo igranje Kupa pobednika kupova, odnosno Kupa UEFA, u tri navrata. Ideja o Lesteru u Evropi nije mogla da ne evocira uspomene na njihovo poslednje učešće u evropskim takmičenjima kada su se susreli sa Crvenom zvezdom u prvom kolu Kupa UEFA 2000. godine.
Upravo su to bili i poslednji mečevi koje su "lisice" odigrale u takmičenju pod okriljem Evropske fudbalske unije, a srpski predstavnik bio je bolji u dva meča i prošao dalje. Prva utakmica odigrana je u Engleskoj, a navijači crveno-belih je sigurno pamte po bombi Milenka Aćimovića već u 1. minutu utakmice koja je potpuno šokirala igrače i premijerligaša. Klubu sa Ljutice Bogdana je bilo najbitnije da ostane neporažen u ovom duelu kako bi imao prednost u revanšu, i uspeo je u tome, iako su primili gol u 43. minutu kada je mrežu Aleksandra Kocića zatresao Tagart.
Printscreen/11v11.com

meč igrao u Beču Delije
dubinski pas iza odbrane Lestera kojoj je utekao Goran Drulić i zatresao mrežu za 1:0 pred kraj poluvremena kada je Mazi Izet izjednačio
Ivan Gvozdenović je postigao drugi gol za srpski timi novo vođstvo na asistenciju Drulića najbolji igrač utakmice Goran Drulić svojim drugim golom u 71. minutu na dodavanje Mihajla Pjanovića