Levandovski nastavlja da rešeta, Bajern melje sve redom! (VIDEO)

Bundesliga, 21. kolo

Šampion Nemačke bez problema pobedio Partizanovog dželata u 21. kolu prvenstva Nemačke
Objavljeno: 21:31h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena nastavljaju dominaraju u Bundesligi, a poslednja žrtva Gvardioline mašinerije je Augzburg. Na gostovanju ekipi koju po lošem pamte navijači Partizana, Bavarci su zabležili rutinsku pobedu rezultatom 3:1 i tako nastavili nezaustavljiv pohod ka novoj tituli. Bajern u prednost dovodi, naravno, Robert Levandovski koji još jednom pokazuje klasu sjajnim pogotkom u 15. minutu. Aug Bay 0.1 Bavarci su dominirali, ali na sledeći gol se čekalo sve do 62. minuta kada je novi pogodak postigao fenomenalni Poljak. Aug Bay 0.2 Sve dileme oko pobednika ovog meča rešava Tomas Miler, koji rutinski sprovodi loptu u mrežu 3:0 Aug Bay 0.3 Konačan rezultat postavlja najbolji fudbaler Augzburga Raul Bobadilja lepim pogotkom u 86. minutu. Aug Bay 1.3 Bajern zauzima prvo mesto na tabeli sa 8 bodova više od drugolasiranog Dortmunda, dok je Augzburg na samo jedan bod od opasne zone. U drugom meču dana Hamburg je na svom terenu trijumfovao protiv Menhengladbaha rezultatom 3:2. Gosti su poveli golom Džonsona u 14. minutu, a HSV izjednačuje autogolom Hinteregera u 38 minutu. Tri minuta kasnije domaćin dolazi u prednost golom Rudnevsa, a sumnje oko pobednika otklanja Ilićević u 80. minutu. Konačan rezultat 3:2 postavlja rafael u 88. minutu.