Nepobedivi Milan nastavio da gazi ka Ligi šampiona, Fiorentina ponovo kobna po Inter! (VIDEO)

Serija A, 25. kolo

"Roso-neri" u sjajnoj formi, sedam utakmica bez poraza u Seriji A
Objavljeno: 23:23h

Fudbaleri Milana pobedili su danas na svom terenu Đenovu sa 2:1, u utakmici 25. kola Serije A i nastavili niz od sedam mečeva bez poraza. Milan je poveo u petom minutu golom Karlosa Bake, a vođstvo je duplirao Keisuke Honda u 64. minutu. Konačan rezultat postavio je Alesio Čerči u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Fudbaleri Siniše Mihajlovića su ostvarili 12. prvenstvenu pobedu i ostali u trci za trećim mestom na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Milan ima 43 boda, a trećeplasirana Roma 47. Đenova je bez pobede u poslednjih pet utakmica, pretrpela je 12. poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa 25 bodova. Fudbaleri Torina pobedili su danas na gostujućem terenu posle preokreta Palermo sa 3:1, u utakmici 25. kola Serije A i prekinuli niz od pet utakmica bez pobede. Palermo je poveo u trećem minutu golom Alberta Đilardina, a izjednačio je Ćiro Imobile u 19. minutu iz jedanaesterca. Đankarlo Gonzales je autogolom doneo vođstvo Palermu u 31. minutu, a konačan rezultat postavio je Imobile, svojim drugim golom na utakmici, u 69. minutu. Torino je tako pobedio prvi put posle pet utakmica i popeo se na 11. mesto na tabeli sa 31 bodom. Palermo je pretrpeo 13. poraz, bez pobede je u poslednja četiri meča i zauzima 15. mesto na tabeli sa 26 bodova. Fudbaleri Bolonje pobedili su kao gosti Udineze sa 1:0 i ostvarili 10. pobedu u prvenstvu. Jedini gol postigao je Matija Destro u 79. minutu. Bolonja se tako popela na 10. mesto na tabeli sa 33 boda, dok je Udineze bez pobede sedam uzastopnih utakmica i posle 12. prvenstvenog poraza zauzima 14. mesto na tabeli sa 27 bodova, a samo pet bodova ga dele od zone ispadanja. U poslednjoj utakmici ove runde, Fiorentina je još jednom bila kobna po Inter. Ekipa iz Milana prvo poluvreme rešila je u svoju korist, ali je usledio preokret.

Serija A, 25. kolo 2:1
0:0 0:1 1:3 2:1
Odigrano ranije: 5:2 1:3 1:2