SPEKTAKL U SUPERKLASIKU: Boka i River pružili ono najbolje, Benedeto umalo da postane ikona Bombonjere!
Detalj sa meča, Foto: Reuter

superklasiko

Objavljeno: 22:03h

I to smo preživeli...

Odigran je prvi meč finala Kopa Libertadores između Boke Juniors i River Plejta na prepunoj Bombonjeri.

Utakmica koja je sve samo ne običan fudbalski meč donela nam je pregršt uzbuđenja.

Povela je Boka golom Abilje u 34. minutu, a samo minut kasnije je Prato sjajnim udarcem u levi ugao gola doneo izjednačenje gostujućem taboru.

Uzbudljivo prvo poluvreme se tu nije zaustavilo pošto je u samom finišu Benedeto doneo ogromno slavlje navijača u Buenos Ajresu.

Na veliki odmor se otišlo rezultatom 2:1 za plavo-žute, a autogolom u 61. minutu koji je nesrećno postigao Iskerdoz tim River Plejta je stigao do izjednačenja.

Najveću šansu za trijumf Boke Juniors imao je Benedeto na dodavanje Karlosa Teveza, ali nije uspeo da savlada golmana gostiju Armanija iako je bio sam pred golom.

Zanimljivo, u ovom finalu ne važi gol u gostima pa revanš tj. finalni susret dobija još veću draž i ogromni pritisak na obe ekipe. Revanš će se odigrati za 2 nedelje na Monumentalu.