POBEDA U ČAST POGINULOG GAZDE: Sreća se izmešala sa tugom u Kardifu, Lesterovi igrači i navijači u suzama slavili!
Fudbaleri Lestera, Foto: AP/Simon Galloway

EMOTIVNO

Želeli su pobedu

Objavljeno: 19:30h

Fudbaleri Lestera pobedili su na gostovanju Kardif sa 1:0 u 11. kolu Premijer lige.

Ova utakmice je bila posebna za Lisice pošto je bila prva nakon pogibije vlasnika tima Višaja Šrivadanaprabe. Meč je počeo minutom ćutanja kao i svaki drugi posle tragedije.

Međutim, ovaj put je bilo drugačije poštu su se na centru terena našli svi igrači zajedno sa rezervnim, a navijači na tribinama su podigli šalove.

Lester je želeo pobedu u čast poginulog vlasnika, a kolika je to bila želja govori i podatak da su u prvom poluvremenu imali 61 posto loptu u posedu i šest udaraca ka protivničkom golu.

Gol su postigli tek u 55. minutu kada je Demaraj Grej sa devet metara poluvolejom poslao loptu iza leđa golmana Kardifa.

Pobedu su igrači Lestera proslavili veoma emotivno.

Rezultati 11. kola Premijer lige

Subota

Bornmut - Mančester junajted 1:2 (Vilson 11' - Marsijal 35', Rašford 90'+2)

Kardif - Lester 0:1 (Grej 55')

Everton - Brajton 3:1 (Rišarlison 26', 77', Kolman 50' - Dank 33')

Njukasl - Votford 1:0 (Perez 65')

Vest Hem - Barnli 4:2 (Arnautović 10', Anderson 68', 84', Čičarito 90'+2 - Gudmudson 45', Vud 77')

Arsenal - Liverpul 18:30

Vulverhempton - Totenhem 20:45